Prieš išeidami iš namų, palikite kieme šaukštą cukraus

Kai kuriems žmonėms nepatinka bitės. Daugelis mano, kad jos – didžiausias piknikų priešas. Tačiau esmė tame, kad šie maži vabzdžiai nyksta.

Tai svarbu, kadangi bitės pradeda prasimaitinti 90% gyventojų. Ir daugelis nė neįtaria, kad iš tiesų mes negalėtume gyventi be jų!

Jums nebūtina gyventi miške, kad gerbtumėte gamtą! Ir laimei, yra keli stebėtinai paprasti dalykai, kuriuos gali padaryti kiekvienas, kad padėtų planetai. Mes atsakingi už mūsų nuostabaus pasaulio išsaugojimą ir turime to išmokyti savo vaikus bei anūkus.

96 metų Davidas Atenboro visą gyvenimą kovojo už gyvūnus ir mus supančią aplinką.

Britų zoologas, daugelio knygų autorius ir televizijos laidų vedėjas nori perduoti labai svarbią žinią kiekvienam žmogui Žemėje:

„Jei bitės išnyks nuo Žemės paviršiaus, tai žmonijai liks gyventi 4 metai. Daugiausiai“ – neseniai parašė jis savo Facebook paskyroje.

Davidas Atenboro, žinoma, ne pirmasis žmogus, kuris apie tai kalba, tačiau jo pranešimas dar kartą primena mums, kad tai problema, į kurią turime atsižvelgti rimtai.

Bitės gali atrodyti mažos ir nereikšmingos, tačiau jų užduotis milžiniška – beveik trečdalį maisto, kurį mes valgome, apdulkina šie vabzdžiai.

„Per pastaruosius 5 metus bičių skaičius sumažėjo trečdaliu“ – rašo Davidas Atenboro.

Tačiau situacija nėra beviltiška!

Davidas Atenboro siūlo paimti arbatinį šaukštelį cukraus, užpilti truputį vandens ir palikti kieme, darže ar tiesiog prie durų! Tai padės išgelbėti gyvybę Žemėje!

Vyriškis rašo:
„Bitės gali pavargti ir joms paprasčiausiai nepakaks energijos grįžti į avilį, kas dažnai gali sukelti beprasmę mirtį.

Jei savo namuose rasite vangią bitę, paprasčiausias sprendimas – cukrus su vandeniu! Šis mišinys sugrąžins jėgas išvargusiai bitei.

Tiesiog sumaišykite du valgomuosius šaukštus balto granuliuoto cukraus su valgomuoju šaukštu vandens ir palikite kieme. Papasakokite tai savo pažįstamiems ir artimiesiems – tai turi sužinoti kuo daugiau žmonių.“

Štai dar vienas būdas padėti bitėms ir žmonijai:

Pasodinkite gėlių balkone arba leiskite bitėms užimti jūsų kiemo kampelį. Joms tai beprotiškai patiks!
O jūs anksčiau susimąstėte apie tai?

You cannot copy content of this page