Kur ieškoti laimės moteriai po 50-ies?
Visada yra kuo džiaugtis ir dėl ko gyventi…
Omaras Chajamas sukūrė eilėraštį apie tai, kaip turguje kažkas pardavinėjo jaunystę ir senatvę. Kartu su jaunyste nemokamai buvo dovanojamas kvailumas, o su senatve – išmintis. Prie jaunystės rikiavosi ilga eilė, o į senatvę pirkėjai žiūrėjo susiraukę ir ėjo toliau nesustodami.
Visų šių metaforų Chajamas griebėsi tam, kad atvertų akis į nemalonią tiesą: gyvenimas po 50-ies – 60-ies smarkiai skiriasi nuo ankstesnio periodo. Ne į gerąją pusę.
Kiek besėdėtum, ant lapelio rašydamas pagyvenusio amžiaus privalumus papunkčiui, jų vis tiek nepakanka.
Mano 55 metų pažįstamas pareiškė, kad jis laimingas, jog jaunystės etapas praėjo. O kartu su juo – nepasitikėjimas savimi, priklausomybė nuo pašalinės nuomonės, baimė nepateisinti tėvų lūkesčių.
Ir hormonų audra, kai pasiruošęs eiti paskui gražią moterį į pasaulio kraštą ir pildyti bet kokias jos užgaidas, o ji veja iš tavęs virveles. Dabar jis išmoko matyti žmones kiaurai, jam nenuobodu vienatvėje.
O dar po metų jis perdegė emociškai: kaipgi norisi įsimylėti! Kaipgi norisi į žygį aukštai kalnuose nepergyvenant dėl spaudimo, sąnarių, širdies. Na ir tėvus prisiminė: kaip, pasirodo, trūksta įkyraus jų rūpesčio.
Savo laiku nevertino, norėjo greičiau ištrūkti iš namų, į suaugusiųjų gyvenimą. O suaugusiųjų gyvenime niekas nesidomėjo, ar jis užsidėjo kepurę, ar pavalgė, ar jam neskauda gerklės. Visi tik reikalavo – tu privalai tą, tu privalai aną.
Prancūzų aktorė Brigitte Bardot atvirai kalbėjosi su žurnalistu apie tai kaip ji, pirmoji Paryžiaus gražuolė, išgyvena tą faktą, kad dabar ant pjedestalo kitos gražuolės semia dievinimą pilnais šaukštais?
Kur rasti laimę moterims, kurioms 50 ir daugiau? Kai grožis išeina, sveikata apleidžia, vyrai nebevarsto susidomėjusiais žvilgsniais, o vaikams tu neberūpi – jie užaugo ir turi savo interesų.
Daugelį moterų šiuo periodu kamuoja depresija: atrodo, viską, kas neseniai priklausė joms, kažkas bedieviškai pavogė. Kai kurios lekia pas plastikos chirurgus: sugrąžinkite jaunystę! Sumokėsiu kiek tik norite!
Chirurgas pjausto nosis ir lūpas, šalina riebalus ir raukšles, o jaunystė negrįžta.
Brigitte Bardot prisipažino, kad jos gyvenime buvo tokių sunkių periodų, kai ji nesuprato, kam ir dėl ko gyventi toliau. Ji raudojo naktimis, niekur nerasdama paguodos. Bet galų gale pavargo savęs gailėti, palaipsniui priėmė savo amžių. Suprato, kad ir 50-ies, ir 80-ies metų moters gyvenime yra kuo džiaugtis ir dėl ko gyventi.
„O gyventi reikia dėl smulkmenų. Dėl saulėtekio 5 ryto ir saulėlydžio 5 vakaro, dėl kelionių, važinėjimo dviračiu su muzika ausyse, dėl šokių lietuje, dėl juoko iki pilvo skausmo.
Dėl mėgstamų dainų ir gerų knygų, dėl šypsenų be priežasties, dėl ilgų pokalbių, dėl sausainių su arbata, dėl poilsio po ilgos sunkios dienos, dėl spindesio akyse.
Gyventi dėl naktinių nuotykių ir dėl žvaigždžių, lydinčių tave namo. Gyventi dėl žmonių, kurie prisimena, kad tu geri arbatą be cukraus ir nekenti svogūno. Gyventi dėl ilgų pasivaikščiojimų, dėl apsikabinimų ir naujų pažinčių.
Dėl netikėtų dovanų ir ilgai laukto „taip“…
Gyventi dėl tų smulkmenų, kurios leidžia pasijusti gyvu.“