Anksčiau naikinau dilgėles, pasirodo, tai neįtikėtinai vertingas augalas sodui ir daržui
Gausaus daržovių, uogų ir vaisių derliaus auginimas neįmanomas be kokybiškos derlingos dirvos, iš kurios augalai ima visas būtinas aktyviam augimui ir vystymuisi medžiagas.
Dirvai naudojant pirktinius preparatus teks išleisti nemažą pinigų sumą. To lengva išvengti pasiruošus nemokamų azotinių trąšų iš dilgėlių.
Dilgėlių rinkimui būtinai naudokite pirštines. Nupjaukite suaugusias, gerai suvešėjusias dilgėles.
Supjaustykite jas nedidelėmis dalimis, tai pagreitins trąšų gamybos procesą. Užpilkite kibirą su dilgėlėmis lietaus vandeniu.
Uždenkite kibirą dangčiu, tačiau nesandariai, kadangi būtina palikti vietos išeiti dujoms, kurios susidarys dilgėlėms rūgstant.
Pastatykite kibirą sodo užkampyje, kadangi su laiku trąšos ims skleisti ne itin malonų kvapą. Dilgėlių trąšų paruošimo procesas truks 2-3 sav.
Kartą per savaitę kibire permaišykite dilgėles. Suprasti, kad trąšos gatavos ir fermentacijos procesas baigtas galima iš to, kad dingsta putos ir burbuliukai.
Dilgėlių trąšos gaunasi labai koncentruotos, todėl jas būtina skiesti vandeniu santykiu 1:10. Dilgėlių trąšas naudokite augalų šaknų laistymui. Tokių trąšų dėka augalai gaus azoto, būtino jiems vegetacijos periodu lapų masės formavimui.
Geriausiam rezultatui dilgėlių trąšas reikėtų naudoti kartą per 3 sav.
Dilgėlių trąšos tinka ir augalų lapų apdorojimui. Tokiu atveju jas būtina skiesti vandeniu santykiu 1:50. Be to, kad dilgėlių trąšos stiprina augalų augimo procesus, jos yra ir puikus insekticidas bei biostimuliatorius. Tai puiki alternatyva brangiems cheminiams preparatams.
Dilgėles galima naudoti ir augalų imuniteto stiprinimui, kad jie taptų atsparesni ligoms bei kenkėjams.
Efektyvios priemonės paruošimui 1 kg dilgėlių lapų užpilkite 10 l vandens. Po 12 valandų perkoškite gautą skystį ir naudokite jį neskiestą augalų purškimui.
Tokį tirpalą galima naudoti kartą per 7-10 d.