Pritūpimai gydo! Vienas svarbiausių pratimų, padedančių širdžiai

Kojų kraujotaka apsunkinama sėdimo gyvenimo būdo, perteklinio kūno svorio arba bendro raumenų nepakankamumo. Mūsų laikais daugelis didžiąją laiko dalį leidžia biuro kėdėse, prie kompiuterių.

Pagrindinė silpnų kojų raumenų priežastis yra hipodinamija, tai yra, jėgos pratimų trūkumas kojų raumenims, kuris sukelia jų atrofiją. Žmogus sensta kojomis, o ne metais, kaip kardiologai betikintų esant atvirkščiai!

Ką širdžiai duoda pritūpimai

Pritūpimai yra vienas pagrindinių pratimų, padedančių širdžiai, o širdies ligos atveju yra jos vaistas.

Pagrindinė pritūpimų sąlyga – ištiesdami kelius ir kojas, daryti iškvėpimą „chaa“.

Fiziškai nusilpusiems žmonėms daugiau nei 3 serijas po 10 pritūpimų daryti nerekomenduojama. Kūną reikia treniruoti palaipsniui ir kantriai. Neskubėkite didinti pratimų skaičiaus. Žvelkite į save, savo būklę blaiviai, adekvačiai ir be fanatizmo.

Pritūpimus galima daryti kasdien nedidelėmis serijomis: 3 kartus po 10 pritūpimų, paskui 5 kartus po 10 pritūpimų ir t.t.

Pritūpimai gali pakeisti bėgimą, dviratį, plaukimą, vaikščiojimą.

Baigę pritūpimus pasistenkite 5-10 sekundžių nuleisti kojas į šaltą vandenį, o paskui sausai nutrinkite kojas šiurkščiu rankšluosčiu.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page