4 pavojingos imbiero savybės, apie kurias niekas nekalba

Internete dabar daug visokių patarimų, bet aklai tikėti jais negalima. Pavyzdžiui, senai žinomos gydomosios imbiero savybės, tačiau mažai kas žino apie kontraindikacijas. O žinoti apie jas reikia, juk ne visiems galima vartoti imbierą.

Ši šaknis naudojama nuo senų laikų dėka savo antioksidacinių ir antiseptinių savybių. Jis buvo savotiška panacėja beveik nuo visų ligų. Tačiau imbieras turi ir kontraindikacijų, apie kurias reikia žinoti. Yra žmonių, kuriems ši šaknis neatneš nieko, išskyrus žalą.

4 žmonių tipai, kuriems imbieras nerekomenduojamas

1. Imbieras nerekomenduojamas nėščioms moterims
Nėščioms moterims vertėtų išbraukti imbierą iš savo raciono. Nors jis yra priemonė nuo vėmimo ir mažina sunkų pykinimą, tuo pačiu jis didina peristaltiką, t. y. žarnyno susitraukimus, kurie įtakoja virškinimą. Be to, gingerolis gali pabloginti žarnyno rūgštingumą ir gali sukurti abortyvinius efektus, stimuliuojančius gimdos susitraukimą ir išsiplėtimą.

2. Imbieras nerekomenduojamas mažo svorio žmonėms
Kadangi imbieras mažina apetitą ir degina riebalus, jis netinka žmonėms su nepakankamu svoriu. Jo savybės gali trukdyti bandymams padidinti svorį.

3. Imbieras netinkamas sergantiems kraujo ligomis ir turintiems kraujotakos sutrikimų
Imbiero šaknis turi antikoaguliacinių efektų, todėl padeda išvengti sutirštėjimų arterijose, mažindamas cholesterino kiekį kraujyje ir žemindamas kraujospūdį. Tačiau jis draudžiamas pacientams su hemofilija dėl kraujotakos padidėjimo, o taip pat sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis.

4.Imbieras draudžiamas žmonėms, vartojantiems kai kuriuos medikamentus
Imbiero reikia vengti terapijos su priešuždegiminiais ir hipotenzyviniais preparatais metu, o taip pat vartojant antikoaguliantus ir preparatus, užkertančius kelią trombų susidarymui dėl jo savybės lėtinti kraujo krešumą.

Kaip ir visus vaistinius augalus, imbierą reikėtų vartoti atsargiai, nepiktnaudžiauti juo. Jį naudoja žolelių arbatose, ruošiant įvairius patiekalus ir net kaip afrodiziaką, bet negalima pamiršti apie kontraindikacijas. Jeigu jums iškilo kažkokios abejonės – geriau pasikonsultuokite su gydytoju, ar dera imbieras su jūsų preparatais.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page