Aš norėjau pabandyti dar praeitais metais, šiais būtinai pabandysiu! Tūkstantis agurkų viename kvadratiniame metre – agurkai iš maišo!

Metodo esmė tame, kad agurkai auginami maišuose.

1. Imame tvirto polietileno maišus, maždaug 70 l talpos, ir beriame į juos sluoksnį žemės, sluoksnį mėšlo ir t.t.

2. Į maišo vidurį įbedame medinį pagalį, apie 2 m aukščio. Pagalio viršuje įkalame vinį ir pririšame virveles agurkams. Dar į maišą reikia įstatyti 3 plastikinius vamzdžius su mažomis skylutėmis per visą ilgį (aš ėmiau senus lankus iš šiltnamio, supjausčiau juos 1 m ilgio vamzdžiais ir pragręžiau juose daug skylučių šachmatų tvarka). Šie vamzdeliai mums reikalingi laistymui.

3. Sodiname agurkus: 3 agurkus tarp pagalių, o likusius šachmatų tvarka į šonines įpjovas maišuose. Darome trikampes įpjovas, atlenkiame susidariusią kišenėlę, sodiname agurkėlį vertikaliai (pas mane kiekviename maiše augo po 10-15 vnt.).

4. Laistome pro plastikinius vamzdelius – tiesiai į juos įstatome šlangą ir laistome. labai
patogu per karščius: ir lapų neapdeginsi, ir šaknys drėgnos.

Maišas turi stovėti vertikaliai. Geriau iškasti nedidelę duobę ir ten statyti maišą.

Geriau imti storesnį maišą, pavyzdžiui, nuo cukraus. Taip galima sodinti aguročius, arbūzus, melionus, o moliūgui pastatyti namelį, 60×70 su dviem lubomis iš tinklelio ir jis vyniosis aukštyn, o vaisius ant tinklelio.

Kuolelius besti aplink maišą, mėšlas perkaitęs.

Geriau sodinti po vieną daigelį.

Imkite maišą, dėkite į jį sausą žolę, lapus ir pan., viršuje mėšlo arba šlapalo, dedate žemę (vamzdelius beskite arba didelius 2,5 l vandens butelius su skylutėmis kakliuku į viršų), kur šoninės įpjovos pasodinkite agurkėlius, ištraukite juos atsargiai į išorę, maišą vyniojate toliau, kiek sluoksnių, tiek butelių, jie geriau šildo, butelius pripilate vandens, užsukate kamščius, vanduo lėtai bėga, viršutinį sluoksnį mulčiuojate ir ilsitės, šituo principu galima sodinti ir flioksus, petunijas, išskyrus agurkus nieko rišti nereikia, bus apvalios formos klombos bet kurioje vietoje.

5. Kai agurkėliai paaugs iki 5-6 lapelių, juos reikės parišti, tam mums ir prireiks pagalio su virvelėmis. Pritvirtiname virveles prie kuoliukų ir bedame pagalį į maišo vidurį. Kiekvienam agurkėliui sava virvelė.

6. Tokiam sodinimo būdui geriau rinktis skirtingas agurkų rūšis. Tai leis nuimti derlių nuo birželio iki spalio, kadangi šaknys apsaugotos nuo šalnų.

You cannot copy content of this page