Daiktai, kurių negalima palikti ant stalo nakčiai

Pozityvi energija kaimiškame mano bobutės namuke jautėsi dar nuo slenksčio. Net jei langai būdavo uždengti lininėmis užuolaidomis, daiktai viduje lyg spinduliavo šviesą. Močiutė sakydavo, kad tai prietarų dėka. Ji neleisdavo nei sau, nei kitiems palikti ant stalo daiktų, galinčių išsklaidyti gerovę iš namų.

Žinoma, tikėti liaudiškais prietarais ar ne – kiekvieno asmeninis reikalas. Bet aš prisilaikau nuomonės, kad prietarai turėtų būti kažkuo pagrįsti. Juk negali ištisos kartos laikytis to, kas savaime yra kvailystė. Štai kaip mano močiutė aiškino tai, kad kai kurių daiktų negalima palikti ant stalo.

1. Peilis

Iki šiol aš būtinai nuimu peilį nuo stalo, kai paskutinį kartą virtuvėje išjungiu šviesą. Juk jei aš jį paliksiu, tai būtinai sukels barnius. Bobutė sakydavo, jei paliksi peilį nakčiai ant virtuvės stalo, lauk artimo žmogaus išdavystės.

2. Tušti indai

Puodeliams, stiklinėms, dubenėliams ir lėkštėms tikrai ne vieta nakvoti ant pietų stalo. Močiutės nuomone, tušti indai simbolizuoja badą ir skurdą. Anksčiau ar vėliau tai būtinai sukels nemalonias pasekmes. Nekvieskite į savo namus vargo dėl netvarkingumo!

3. Tuščia tara

Mano vyras, net nenutuokdamas apie liaudišką prietarą, automatiškai deda tuščius butelius ant grindų. Sako, jie jam trukdo. O bobutė buvo įsitikinusi, kad tuščia tara ant pietų stalo gali išprovokuoti moters nevaisingumą. Jos mano močiutė atsikratydavo be gailesčio.

4. Svečių daiktai


Pradėsime nuo to, kad tokiems daiktams šeimininkai turi vakaro pradžioje skirti specialią vietą. Geriau kažkur prieškambaryje. Juk jei svečias ateis su netikusia nuotaika, bloga energetika jis pasidalys su visais namais. Tegu visas negatyvas lieka rankinėje.

5. Smulkūs pinigai

Turbūt akivaizdžiausias prietaras liečia pinigus. Močiutė visada po staltiese ant pietų stalo laikė stambią kupiūrą. O štai smulkmės ir monetų nakčiai palikti neleisdavo. Juk jie pritraukia tik panašų į save – smulkų pelną.

6. Patalynės užvalkalai

Specialiai dėti ant stalo sulankstyto užvalkalų komplekto niekas nesugalvos. Tačiau atsitiktinai taip gali nutikti. Tik mano močiutė to neleisdavo. Ji buvo įsitikinusi, kad tai lemia nuostolius. Visada smarkiai pergyveno, jei mes pamiršdavome šį prietarą.

Vis dažniau sutinku žmones, kurie netiki prietarais. Esą, tai praeities atgyvena, kurios laikas atsikratyti. Tačiau tie patys žmonės stengiasi neiti po kopėčiomis ir yra atsargūs su juodomis katėmis. Kaip jūs manote, ar galima kažką palikti ant stalo nakčiai? Kaip jūs žiūrite į prietarus?

You cannot copy content of this page