Kvepalai…tualetinis vanduo…parfumas… Išsiaiškinkime pagaliau kur skirtumas!

Daugelis mano, kad skirtumas tarp kvepalų ir odekolono viso labo buteliuko dydyje ir kainoje.

Pavadinimai nusako aromatinius skirtumus, kurių pagrinde yra aliejų, atskiestų spiritu ir vandeniu, koncentracijų skirtumas. O dabar išsamiau, pažiūrėk į paveikslėlį.

Eau Fraiche – labiausiai praskiestas aromato variantas, kaip taisyklė nuo 1-3 % parfumerinio aliejaus, atskiesto spiritu. Visa kita – vanduo. Aromatas išlieka mažiau valandos.

Odekolonas – tai pagrinde vyriški aromatai. Paprastai šviesūs, gaivūs ir vaisiniai. Kaip taisyklė, odekolone nuo 2 iki 4% aliejaus spirite, visa kita vanduo. Aromatas išlieka 2 val.

Tualetinis vanduo – tai paprastai purškalas su 5-15 % aliejaus, ištirpinto spirite. Aromatas paprastai laikosi apie 3 val.

Kvepalai. Terminas naudojamas tiek vyriškų, tiek moteriškų kvepalų apibūdinimui. Turi nuo 15 iki 20% gryno parfumerinio aliejaus. Aromatas išlieka iki 8 val.

Parfumas. Sena lotyniška frazė „per fumum“ („per dūmus“). Brangiausias iš visų kitų. Tirštokas parfumas, pagrinde labai panašus į kvepalus, bet susideda iš 20-30% gryno parfumerinio aliejaus. Aromatas lieka iki 24 val.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page