Kas bus sodinukus patręšus krakmolu

Kokia krakmolo nauda augalams

Greitam augimui ir lapų formavimuisi bet kokiems sodinukams reikia daug energijos.
Auginant namų sąlygomis gali kilti jos trūkumas dėl naudingųjų medžiagų trūkumo grunte ar neteisingo apšvietimo. Būtent todėl kokybiškam auginimui būtina naudoti įvairias trąšas. Krakmolas kaip tik ir bus puikus energijos šaltinis.

Visa esmė tame, kad veikiant tam tikriems cheminiams junginiams ši medžiaga augaluose suyra ir pavirsta gliukoze. Sodinukai papildo savo energijos atsargas ir gauna pakankamai jėgų greitam augimui. Be to, krakmolo sudėtyje yra fosforo, kuris padeda stiprinti šaknis.

Tai yra, sodinukai bus atsparesni. Papildomai iš miltelių būsimos daržovės gauna kalio, kalcio ir kitų mikroelementų mažesniais kiekiais.

Trąšų iš krakmolo naudojimo būdas
Yra du pagrindiniai būdai, kaip naudoti krakmolą sodinukams: sausa forma ir tirpalas.

– Jei pas tave jie auga nedideliuose 0,5 l vazonėliuose, tai pakaks įberti po 1 arbatinį šaukštelį be kaupo į kiekvieną indą. Paprasčiausiai pabarstyk dirvą krakmolu ir išpurenk ją, kad viršutiniai žemės sluoksniai persimaišytų su milteliais. Tokiu būdu su sekančiu laistymu sodinukai jau gaus maistingąsias medžiagas iš krakmolo.

– Tirpalas su krakmolu puikiai tiks tiems šeimininkams, kurie turi daug sodinukų, juk jį dažniausiai gamina didelėje talpoje. Trąšoms tau prireiks sumaišyti 250 g krakmolo su 3 l vandens ir užvirinti šį skystį. Po to, kai jis atauš, ištirpink jį dar 10 l vandens, kad trąšos gautųsi ne tokios koncentruotos. Paskui tiesiog palaistyk sodinukus ties šaknimis. Šias trąšas taipogi galima naudoti suaugusiems augalams vaisių formavimosi periodu.

You cannot copy content of this page