Inovatyvus braškių auginimo būdas! Reikia 1 PVC vamzdžio

Išauginkite braškes neįprastu būdu – kabančiame vazone. Jis daromas iš paprasto PVC vamzdžio. Tokiame improvizuotame darže irgi pavyks nuimti gerą derlių! Svarbiausia – kad būtų pakankamai saulės ir maitinimo braškėms.

Krepšys iš PVC
Paruoškite PVC vidinės kanalizacijos vamzdį. Perpjaukite jį į 2 dalis. Taipogi reikės PVC sklendžių ant vamzdžio. Priklijuokite jas iš kairės ir iš dešinės, kad uždengtumėte ertmes.

Dabar būtina pragręžti pakankamai skylučių. Pro jas išbėgs nereikalingas vanduo.
Perkiškite virvę ar špagatą pro skyles šonuose. Pakabinkite ten, kur pakankamai saulės (arba dirbtinis apšvietimas).

Braškių sodinimas: gruntas ir trąšos
Pripildykite PVC vamzdžius žeme. Tai gali būti durpžemis, sumaišytas su smėliu/kokosų pluoštu, miško žeme ir kompostu. Braškės mėgsta neutralią arba silpnai rūgščią, porėtą, orinę dirvą.

Žydėjimo ir gausaus vaisių mezgimo pagreitinimui derlingą žemę reikia dukart palaistyti mielinėmis trąšomis. Tam 2 valgomuosius šaukštus sausų mielių tirpina 1 l šilto vandens su 2 valgomaisiais šaukštais cukraus, palieka 1-2 valandoms ir atskiedžia 10 l vandens. Laistyti ne daugiau 2 kartų per sezoną, pertrauka – 1 mėn.

Svarbu!
Mielinės trąšos pilamos į derlingą dirvą!
Todėl prieš savaitę pageidautina patręšti ją kaliu ir kalciu.
Pabandykite atlikti tokį įdomų eksperimentą augindami braškes kabančiame vazone. Tam geriausia rinktis remontantines veisles ir užtikrinti krūmeliams pakankamą apšvietimą ir maitinimą.

You cannot copy content of this page