Džiūva kambarinių gėlių lapų galiukai? Paprastas būdas, kuris padės

Daugelis kambarinių gėlių savininkų skundžiasi, kad būtent žiemą pradeda džiūti jų augalų lapų galiukai.

Sutiksiu, tai nemalonus faktas, tačiau su šia problema pakankamai lengva susidoroti. Ir aš šiandien papasakosiu, ką reikia daryti, kad jūsų kambarinės gėlės susigrąžintų savo stiprybę ir sveiką išvaizdą.

Svarbiausia priežastis, kad lapų galiukai ima gelsti, yra ta, kad žiemos metu dėl šildytuvų padidėja oro sausumas. Ir net jei jūs intensyviai laistote savo augalus, vis tiek jų antžeminė dalis kentės dėl drėgmės stygiaus.

Taigi, pasakoju, ką reikia daryti, kad kartą ir visiems laikams pamirštumėte šią problemą:

1. Gėlių vazonai turi stovėti toliau nuo radiatorių ir kitų šildytuvų.

2. Jei jūs neturite kitos vietos gėlėms, tada įdėkite vazoną į padėklą su drėgnu keramzitu, samanomis ar šlapiu žvyru. Garuodama drėgmė drėkins orą.

3. Kas 2-3 dienos apipurkškite augalus iš purkštuvo.

Svarbu žinoti: negalima purkšti tų augalų, kurių lapai turi „pūkuotą“ paviršių. Prie tokių augalų, pavyzdžiui, priskiriama pelargonija.

Laistymui naudojame nusistovėjusį ar filtruotą vandenį. Taipogi jis neturi būti per šaltas. Pavyzdžiui, mokslininkai rekomenduoja laistymui naudoti tirpsmo vandenį iš surinkto šviežiai iškritusio sniego.

Dar lapų galiukai ima džiūti dėl aukštos temperatūros patalpoje.

+25-30 laipsnių temperatūra tinka tik tiems augalams, kurie atvyko pas mus iš tropinių platumų. Tokius augalus pagrinde augina oranžerijose, o ne namų sąlygomis.

Atminkite, kad aukšta jūsų namų oro temperatūra negatyviai veiks daugumą jūsų naminių augalų.

Todėl, jei jūs pastebėjote, kad jūsų augalų lapų galiukai ėmė džiūti, pirmiausia patikrinkite oro temperatūrą. Jei ji per aukšta, skubiai perkelkite gėles į tą vietą, kur temperatūra bus žemesnė, mažiausiai 6-10 laipsnių.

Taipogi augalų galiukų džiuvimas kalba apie bendrą paties augalo nusilpimą.

Ir esmė čia visai ne tame, kad jūs blogai prižiūrite savo kambarines gėles. Didelę žalą augalams sukelia skersvėjai.

Todėl, kad pas jūsų augalus neatsirastų sausų lapelių, nepamirškite jų laiku laistyti, užtikrinti jiems būtiną temperatūrą ir nelaikyti skersvėjyje.

You cannot copy content of this page