Dvynių atvejis vienas iš milijono: viena jų gimė su Dauno sindromu

32 metų Nikolos ir Todo Beili iš Šefildo (Didžioji Britanija) šeimoje gimė nepaprastos dvynukės. Viena iš mažylių turi įgimtą sutrikimą – Dauno sindromą.

Šį atvejį pavadino „vienu iš milijono“. Gydytojai nežinojo apie sutrikimą, kol vaikas negimė.
Harper gimė pirmoji – 38 minutėmis anksčiau, nei jos sesuo Kvin.

Po gimdymo gydytojai atsiprašė, kad neatpažino patologijos. Tačiau pora nelaiko Harper sutrikimo problema ir mano, kad gydytojai padarė viską, ką galėjo.

„Viskas, ką aš atsimenu – tai kaip gydytojas stovi ir atsiprašinėja. Bet kai tik aš pamačiau vaikučius, mano širdis ištirpo. Abi buvo tokios nuostabios. Ultragarso tyrimo metu specialistai nenustatė jokių vystymosi nukrypimų“.

Moteris tikina, kad dvynės turi glaudų tarpusavio ryšį. Jaunesnioji Kvin pavydi Harper, kadangi vyresniajai jau užaugo plaukai.
„Kvin pavydi, kadangi ji turi tik šviesų kuokštelį ant galvytės, o pas Harper jau visa kaštoninių plaukų uodegėlė. Harper pradėjo šypsotis anksčiau, nei jos jaunesnioji sesuo“.

Kai vyresniajai dvynei bus 6 metai, jai numatoma širdies operacija. Širdies patologijos būdingos vaikams su tokiu sindromu. Kūdikių mama sako, kad vaikų neįmanoma sulyginti, kadangi jie skirtingi.

„Dėl negatyvaus požiūrio į Dauno sindromą žmonės žiūri į ją atsargiai. Kartais mes girdime tokius komentarus kaip „šis vaikas – daunas“. Ji ne daunė, ji – vaikas su Dauno sindromu“,- sako Nikola.

Pora turi dar keleriais metais vyresnį sūnų Luką, kuris labai laukė susitikimo su sesėmis.
Didžiojoje Britanijoje yra apie 40 tūkstančių žmonių su Dauno sindromu. Pasak ekspertų , šansas pagimdyti vieną iš dvynių su sindromu – vienas iš milijono.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page