Daigintos linų sėmenys – jūsų asmeninis gastroenterologas

Linų sėmenys – aliejaus, neturinčio analogo dėl savo gydomojo poveikio, šaltinis. Be to, jos turi gleivinių medžiagų.

Šie faktoriai ir yra pagrindinė linų sėmenų daigų savybė , dėl kurios jie yra gamtinė profilaktinė priemonė virškinamajam traktui ir žarnynui.

Linų sėmenų daigai efektyvūs esant disbakteriozei, alergijai, artritams ir artrozei, aterosklerozei, išeminei širdies ligai. Tai puiki priemonė kitų širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikai, tame tarpe ir galvos smegenų kraujagyslių.

Linų sėmenų daiginimas – atviras, tarp marlės sluoksnių arba medvilnės audinio. Marlė turi būti pastoviai drėgna.

Linų sėmenys sudygsta netolygiai, todėl, kai tik pirmosios sudygs (maždaug antrą parą nuo užmerkimo), visą porciją deda į stiklainį ir laiko šaldytuve,kur sėmenų dygimo procesas tęsiasi. O nesudygusios lieka daigintis toliau pirminiu būdu.

Rekomendacija– vienu kartu daiginti ne daugiau 2 valgomųjų šaukštų sausų sėmenų. Vartojimo norma – 10-15 g (1 arbatinis šaukštelis) ryte prieš valgį.

Laikymas iki 5 parų šaldytuve. Ilgesniam laikymui jas galima užkonservuoti meduje. Daigai maišomi su medumi santykiu 1:4 ir dedami į šaldytuvą. Laikymo terminas prailgėja iki mėnesio.

Laikant reikėtų palaikyti daigus drėgname stovyje. Tam jas kasdien perplauna tekančiu vandeniu.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page