Geriausias naminės kapotos dešros receptas! Į parduotuvinę dabar net nežiūriu!

Norite pagaminti pikantišką ir aromatingą naminę dešrą be gabalėlio lašinių? Tai be galo skanu! Patikėkite, po to, kai jūs paragausite šios dešros – visam laikui atsisakysite parduotuvinės! Receptas labai paprastas ir nereikalauja ypatingų ingredientų. Palepinkite šeimą skanėstais jau šiandien.

Kai pirmą kartą gaminau šią dešrą, jaudinausi : na netikėjau, kad naminėmis sąlygomis galima pagaminti produktą, nenusileidžiantį estetine ir skonio kokybe pirktinei dešrai. Pasakysiu jums, kad nė karto nenusivyliau šiuo receptu! Visada išeina aukščiausios rūšies užkandis.

INGREDIENTAI:

– 1,5 kg jautienos
– 2 kg išdarinėtų vištienos blauzdelių be kaulų
– 75 g druskos
– 350 ml buljono
– 1 v.š. medaus
– 2 v.š. paprikos
– 1 v.š.stambiai maltų juodųjų pipirų
– 0,5 v.š. muskato riešuto
– 1 v.š. džiovinto česnako
– 1 v.š. džiovintų krapų
– 1 v.š. džiovinto baziliko
– juodųjų pipirų žirneliai buljonui
– dešros apvalkalas (pvz. poliamido, storis 60 mm)

GAMINIMAS:

1. Nuimk vištienos odelę, kaulų, kaip sakėme, irgi neturi būti. Iš kauliukų paruošk buljoną, pridedant pipirų žirnelių ir druskos. Nukošk jį ir įstatyk į šaldytuvą.

2. Paimk pusę jautienos mėsos, ir riebesnę jos dalį kartu su vištienos odelėmis sumalk mėsmale, smulkiu malimu. Likusią jautieną ir vištieną supjaustyk kubeliais, maždaug po 2 cm.

3. Faršą sumaišyk su kapota mėsa, įdėk medų, sumaišyk. Sausame inde sumaišyk druską, prieskonius, sudėk mišinį į faršą. Gerai jį išmaišyk, po truputį pildamas šaltą buljoną.

4. Dešros apvalkalą stadžiai prikimšk faršu, stebėk, kad į vidų nepakliųtų oro. Jei oro visgi pakliuvo, tą vietą pradurk plona adata. Surišk galus. Apvalkalas turi būti kokybiškas, nuo to priklauso viso gaminimo sėkmė.

5. Paruoštas dešras pakabink vertikaliai1-2 valandoms kambario temperatūroje.

6. Virk dešrą 1,5 – 2 valandas 80-85 laipsnių temperatūroje.

7. Paruoštą patiekalą greit atvėsink po šaltu dušu ir pakabink 12-ai valandų vėsioje patalpoje. Po to dešrą suvyniok į popierių ir įdėk į šaldytuvą. Gero apetito!

You cannot copy content of this page