Greitai marinuoti kopūstai. Salotos kiekvienai dienai. Vakare ruošiu – sekančią dieną jau valgome

Mano mėgstamiausias marinuotų kopūstų receptas. Vakare ruošiu – sekančią dieną jau valgome. Labai skanūs, aromatingi, saldžiarūgščiai. Tokie kopūstai patinka visiems. Pabandykite paruoškite vieną kartą ir jūsų artimieji jūsų prašys ruošti juos kasdien.

Ingredientai:
– kopūstai – 1 kg
– morka – 1 vnt
– raudonoji paprika – 1 vnt
– vanduo – 500 ml
– actas (9%) – 6 valgomieji šaukštai
– cukrus – 7 valgomieji šaukštai
– druska – 1 valgomasis šaukštas
– saulėgrąžų aliejus – 80 ml

Iš pradžių gaminu marinatą. Į verdantį vandenį dedu druską, cukrų ir aliejų. Užvirinu. Druska ir cukrus turi ištirpti. Nuimu puodą nuo ugnies ir supilu actą. Čia reikia būtent acto. Aš naudoju 9% actą. Galima naudoti obuolių.

Tačiau jei jūs nenaudojate acto – reiškia, šis receptas ne jums! Nereikia bandyti pakeisti acto citrinų sultimis – tai bus jau kitas receptas. Ir visai kitas rezultatas.

Nurodytam kopūstų kiekiui užtenka marinato iš 500 ml vandens. Bet turbūt priklauso nuo kopūstų (nuo jų sultingumo) ir nuo to, kaip stipriai „prigrūsti“ stiklainį. Man rašė komentaruose, kad kai kuriems tokio marinato kiekio mažai. Ne problema. Jei mažai, užvirinkite dar šiek tiek vandens ir paruoškite marinatą.

Marinatas paruoštas. Dabar daržoves pjaustau šiaudeliais. Kopūstus paprastai supjaustau peiliu, bet žinoma, galima pasinaudoti ir pjaustykle.

Permaišau daržoves dubenyje ir pripildau jomis stiklainį. Ne per daug stipriai, bet paslėgti reikia, žinoma. Man toks kiekis telpa į 2 stiklainius – litrinį ir pusės litro.

Užpilu šiltu marinatu. Ne karštu ir ne šaltu. Ir dedu į šaldytuvą 12 val.

Paragaukite – salotos gaunasi labai skanios! Ir greitos! Galima nors kiekvieną dieną gaminti.

You cannot copy content of this page