„Iškart nori rimtų santykių“. Kaip keičiasi vyrų prioritetai po 50-ies

Nepatogi situacija. Simpatiškas vyriškis pakvietė moterį į restoraną. Puikiai praleido vakarą, jis dosniai apmokėjo sąskaitą. Tęsė bendravimą, abiem vienodai malonų.

Damai virš 50, liekna ir simpatiška, gyvena pilnai apsirūpinusi ir linksmai leidžia laiką. Kodėl gi ne? Kam tokiame amžiuje nereikalingi įsipareigojimai? Ir štai paaiškėja, kad vyriškis tikisi tolesnių santykių, bendro gyvenimo. Teko mandagiai atsisakyti ir, kad neįsižeistų, grąžinti pinigus už vakarienę restorane. Pervedė pagal telefono numerį.

„Kai man buvo 20, vyrams nereikėjo įsipareigojimų. Kai tapo 50, nori su manimi rimtų santykių, nori gyventi. Aš turiu darbą, butą, sodą, mašiną, nenoriu tekėti. Man kaip tik reikia – be įsipareigojimų. Negi aš tokiame amžiuje pritraukiu tik alfonsus?“

Yra įdomus tyrimas. Psichologai apklausė 7000 internetinio pažinčių tinklapio naudotojų nuo 16 iki 65 metų amžiaus. Tyrimo tikslas – išsiaiškinti idealaus partnerio, kuris atrodo maksimaliai patrauklus kiekvienos amžiaus kategorijos vyrams ir moterims, savybes. Charakteristikos dalijasi į 3 kategorijas po 3 parametrus kiekvienoje. Jūs taip pat galite įvertinti (nuo 0 iki 100), kas jums svarbu partneryje:

– estetika (amžius, patrauklumas, fizinis kūno sudėjimas)
– resursai (intelektas, išsilavinimas, pajamos)
– asmenybė (pasitikėjimas, atvirumas, emocinis ryšys)

Ką sužinojo mokslininkai? Jauni vyrai (19-25 m) daugiau vertina merginose būtent fizinį patrauklumą, gražią figūrą. Tačiau darydamiesi vyresni, jie keičia savo prioritetus.

60 metų amžiuje moters asmenybė, jos teigiamos charakterio savybės, atvirų ir patikimų santykių galimybė vyrui tampa svarbiausiais patrauklumo faktoriais.

„Pagyvenę vyrai mažiau rūpinasi estetika ir daugiau asmenybe, tokia amžiaus išmintis“,- sako tyrimo autorius.

Moterys mąsto kitaip. Jaunystėje (iki 25 m) būtent asmenines vyro savybes, jo intelektą, išsilavinimą ir pajamas jos stato į pirmą vietą. Kodėl taip nutinka? Yra „tėvystės investicijos“ teorija.

Evoliucijos psichologija aiškina šį patrauklumo kriterijų skirtumą tuo, kad moterys įdeda daugiau jėgų, laiko ir resursų į tai, kad jų palikuoniai išgyventų. Klaidos kaina per didelė, todėl jos atidžiau renkasi partnerius.

Su amžiumi ir vyrai, ir moterys sutaria tame, kad patraukliausias tas, kuriuo gali pasitikėti. Tačiau tokiu žmogumi, lengvai sukeliančiu simpatiją ir šilumą, greitai netampama. Todėl ir perveda moteris pinigus už vakarienę. „Ačiū. Neįsižeisk.“

You cannot copy content of this page