Ši fotografija apskriejo visą pasaulį ir nė vieno nepaliko abejingo…

Aš manau, kad nėra nė vieno interneto naudotojo, kuris nebūtų matęs jos nors kartą. Kas galėtų pagalvoti, tačiau ši foto 33 metų senumo. Tai 1987 metai, Zabšos miestas Lenkijoje.

Fotografijoje įamžintas momentas po 23 valandas trukusios širdies persodinimo operacijos. Jūs tik įsivaizduokite 23 valandas didžiausios rankų, kojų, o ir viso kūno įtampos, juk mažiausia klaida gali kainuoti paciento gyvybę.

O tuo metu dar nebuvo didelio tikslumo įrangos, kontroliuojančios gydytojų darbą. Operaciją atliko aukščiausios klasės specialistas, lenkų kardiochirurgas Zbignevas Religa.

Fotografijoje jis sėdi labai pavargęs ir seka rodiklius – kaip dirba naujoji paciento širdis. Net praėjus parai nuo operacijos pradžios jis jaučia milžinišką atsakomybę. Įsižiūrėjus dešinėje tolimame kampe sėdi pavargęs jo asistentas. Fotografija taip perduoda operacinės įvykius, jog atrodo, kad pats buvai ten. Žmogus, gulėjęs ant operacinio stalo – mokytojas Tadeušas Žitkevičius.

1987 metais jam buvo ūmus širdies nepakankamumas. Tuo metu jis jau buvo patyręs 3 širdies priepuolius. Jam buvo jau apie 60 metų ir visi gydytojai, į kuriuos jis kreipėsi pagalbos, tvirtino, kad jo amžiuje galima ir neatlaikyti tokios sudėtingos operacijos. Tačiau Žitkevičius jau nebegalėjo vaikščioti, todėl parašė daktarui Religai.

Vos 3 frazes: „Aš mokytojas. Mano širdis ligota. Prašau pagalbos“,-ir gydytojas sutiko jam padėti. „Prašau, ateikite“,- atsakė jam daktaras. Operacija pavyko sėkmingai.

Po jos mokytojas pragyveno dar 30 metų ir paliko šį pasaulį 91 metų senatvėje, pergyvenęs jį operavusį gydytoją. Tai nutiko 2017 rugsėjį.
Dakataras Zbignevas Religa nugyveno 70 metų, jis išėjo 2009 metais. Žinoma, yra gerų daktarų, o yra ir labai gerų. Tačiau yra ir tokių, apie kuriuos galima drąsiai sakyti: „jo ranką valdo Dievas…“

You cannot copy content of this page