Mano močiutė ir senelis daugiau nenori, kad mes ateitume pas juos į svečius. Ir štai kodėl…

Kiek atsimenu save vaikystėje, kiekvienas išeigines aš ateidavau pas močiutę ir senelį į svečius, o jie būdavo dar nepatenkinti, kad ateinu taip retai ir patardavo man užsukti pavalgyti po mokyklos.

Jiems labai patikdavo, kad aš ateinu, o ir visiems tai buvo pliusas. Dabar močiutei ir seneliui jau 77 ir 79 metai, o ir aš jau seniai nebe moksleivis. Aš jau turiu savų vaikų ir mes dažnai ateiname su „proanūkiais“ pas juos pasisvečiuoti.

Neseniai jie paprašė daugiau neateiti arba ateiti ne dažniau, nei kartą per mėnesį. Aš pamaniau, kad jie įsižeidė ir paklausiau, kodėl jie taip nusprendė. Štai ką jie atsakė:

Viskuo kaltas amžius. Pirmiausia, tokiame amžiuje jau sunku visą dieną stovėti virtuvėje ir kažką gaminti. O močiutė negali priimti svečių nepadengusi stalo, o ir iš senelio tokiame amžiuje jau nėra tokios pagalbos, kaip anksčiau.

Antra – kartų skirtumas. Jau mus jiems būdavo sunku prižiūrėti. Jie vadina mus traškučių ir kokakolos karta. O su proanūkiais rasti bendrą kalbą dar sunkiau. Mano sūnui beveik dveji, o planšetėje jis jau gaudosi geriau už mane ir be problemų susiranda reikiamus filmukus vaikiškame YouTube.

Močiutė su seneliu viso to nesupranta, o ir šiuolaikiniai filmukai jiems visai nepatinka.

Trečia – nuovargis. Visgi jau aštunta dešimtis baigiasi ir tai ne juokas. Visi vaikai energingi ir pabandyk juos nusaugoti. O senukai dieną nieko prieš ir truputį numigti, o ir šiaip pagulėti prieš televizorių nieko neveikiant.

Aš visa tai puikiai suprantu ir mes su jais sutarėme, kad ateisime ne dažniau, nei kartą per mėnesį ir dar pasakiau, kad maistą mes atsinešime patys, kad močiutė visą dieną nestovėtų prie viryklės.

You cannot copy content of this page