Išmintinga pasakėčia apie tris seseris

Šiandien vakarienei mama mums paruošė keptų bulvių su daržovėmis. Mes pavakarieniavome, paskui tėvas išėjo į gatvę surūkyti cigaro. Prie mūsų namo tėvas pamatė tris moteris.

Viena visa spindėjo auksu, prabanga, iš esmės skyrėsi nuo kitų dviejų, antroji moteris stovėjo su glėbiu keturlapių, trečioji moteris atrodė labai dvasinga, nuo jos taip ir dvelkė švelnumu, rūpesčiu ir meile.

Tėvas priėjo prie moterų ir tarė:

„Aš jūsų visiškai nepažįstu, mielosios damos, tačiau aš taip jaučiu, kad kažkur jus mačiau“.

„Mes einame su tavimi per visą tavo gyvenimą“, atsakė moteris.

„Štai susipažink, čia mano sesuo Gausa“, ir parodė prabangiausią moterį, visą išsipuošusią auksu.

„Antroji sesuo Sėkmė, o mano vardas Meilė“.

Ilgai negalvojęs tėvas pasiūlė moterims pavakarieniauti, tačiau damos atsisakė ir tarė: „prieš kviesdamas mus vakarienės, pasitark su žmona ir vaiku, kurią viešnią tu norėtum matyti savo namuose“.

Tėvas parėjo namo ir pasakė: „šeimyna, gatvėje aš sutikau tris moteris, Gausą, Meilę ir Sėkmę, pasakykite, kurią jūs norėtumėte matyti mūsų namuose?“

“Gausą”, suriko žmona, vienareikšmiškai, Gausą, ji pripildys mūsų namus turto, ir tada mums nereikės taip sunkiai dirbti.
Tėvas pasakė, kad norėtų matyti mūsų namuose Sėkmę, todėl kad mums trūko kaip tik sėkmės.

O aš pasiūliau, kad pas mus užeitų Meilė ir pripildytų mūsų namus meilės, todėl kad dėl meilės žmonės pasiruošę bet kokiems poelgiams.

„Gerai, tarė tėvas, aš manau, kad mes turime paklausyti mūsų dukters“.

Jis išėjo į gatvę ir pakvietė į namus Meilę, bet į vidų nusekė dar dvi seserys.

„Kodėl jūs visos einate?“-paklausė tėvas.

„Todėl kad tu pakvietei Meilę, o jei yra meilė, tada yra ir sėkmė, ir priteklius namuose! Va jei tu pakviestum tik Gausą ar Sėkmę, mes neužeitume kartu.“

Juk ir iš tiesų, žmogui, kurio mintys švarios, kuris nesavanaudiškai myli, jam visada atviri keliai ir į turtą, ir į sėkmę. Meilė – tai galingiausias jausmas pasaulyje, ir dėl meilės žmonės pasiruošę beprotiškiems poelgiams. Draugai, mylėkite ir būkite mylimi.

Pasidalinkite šiuo straipsniu su savo artimaisiais. Šį straipsnį turi perskaityti kiekvienas.

You cannot copy content of this page