Įvairiaspalviai užkandžių vyniotiniai. Ir jokių dirbtinių dažiklių, viskas natūralu

Ryškus maistas visada traukia dėmesį. Taigi, jei norite nustebinti svečius, siūlau pagaminti originalų užkandį – trijų spalvų vyniotinius.

Ir jokių dirbtinių dažiklių, viskas natūralu. Raudoną spalvą gausime iš burokėlių, geltoną – iš morkų, na o žalią – iš špinatų.

Su įdaru galima eksperimentuoti. Iš tiesų viskas ne taip sunku, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kiekvienai vyniotinio rūšiai kartu su kepimu išeis ne daugiau 10 min. Ir visi net aiktelės, pamatę tokį stebuklą ant stalo.

Vyniotinis su špinatais ir raudona žuvimi


Ingredientai:
– kiaušiniai 2 vnt
– miltai 2 valgomieji šaukštai
– špinatai 100 g
– aliejus 2 valgomieji šaukštai
– silpnai sūdytas upėtakis 150 g
– varškė 5% 150 g
– česnakas 2 skiltelės
– petražolės pagal skonį
– druska 1 žiupsnis

1. Paruošti viską, kas būtina. Jei naudojami šaldyti špinatai, išimti iš šaldikio prieš 30-40 min, pilnai atšildyti nereikia, pakanka, kad lapai vos vos atitirptų.

2. Supjaustyti juos peiliui nedideliais gabalėliais. Į juos dėti 2 kiaušinių trynius (baltymus supilti į švarų sausą indą) ir aliejų.

3. Blenderiu susmulkinti mišinį iki vienalytės masės, galimi nedideli špinatų lapų fragmentai.

4. Suberti miltus. Šaukštai turi būti su kaupu.

5. Permaišyti.

6. Į baltymus berti žiupsnį druskos ir suplakti mikseriu didelėmis apsukomis, kol paviršiuje ims matytis aiškūs šluotelių pėdsakai. Dėti trečdalį masės į špinatų tešlą.

7. Intensyviai sumaišyti. Tai padės „palengvinti“ tešlą. Likusius baltymus įmaišyti jau atsargiai ir kruopščiai, stengiantis išsaugoti jų lengvumą.

8. Skardą užtiesti kepimo popieriumi arba nepridegančiu kilimėliu. Sutepti lašeliu aliejaus. Dėti tešlą ir mentele paskirstyti ją tolygiu pusės centimetro storio sluoksniu.

9. Dėti į įkaitintą orkaitę ir kepti 170 laipsnių temperatūroje 6-7 min.

10. Įdarui varškę pertrinti per sietelį.

11. Dėti grietinę, susmulkintas petražoles ir česnaką. Pasūdyti. Permaišyti.

12. Špinatų paplotį apversti ir nupjauti kraštus. Paprastai krašteliai apdžiūsta ir trukdo vyniojimui. Paskirstyti varškės ir česnakų įdarą lygiu sluoksniu.

13. Išdėlioti plonai supjaustytą silpnai sūdytą raudoną žuvį.

14. Susukti tvirtą vyniotinį. Apvynioti jį maistine plėvele ir dėti į šaldytuvą porai valandų, o geriau visai nakčiai.

15. Supjaustyti riekutėmis.

Vyniotinis su burokėliais ir silke

Ingredientai:
– nevirti burokėliai 50 g
– kiaušiniai 2 vnt
– miltai 2 valgomieji šaukštai
– aliejus 1 valgomasis šaukštas
– silpnai sūdytos silkės file 150 g
– raugintas agurkas 1 vnt
– rikotos sūris 150 g
– krapai 2-3 šakelės
– česnakas 2 skiltelės
– žiupsnis druskos

1. Reikia rinktis sodrios spalvos burokėlius. Supjaustyti gabalėliais ir dėti į virtuvinį kombainą. Sudėti kiaušinių trynius ir aliejų. Viską paversti vienalyte mase. Suberti miltus. Užmaišyti pakankamai tirštą tešlą. Trynius suplakti atskirame inde ir supilti per 2-3 kartus, kruopščiai permaišant, kad masė būtų orinė.

2. Skardą su nepridegančiu kilimėliu sutepti lašu aliejaus. Paskirstyti tešlą į kvadratą su maždaug 35-40 cm kraštinėmis, sluoksnio storis bus apie 0,5 cm. Burokėlių paplotį kepti 170 laipsnių temperatūroje 6-7 min.

3. Įdarui sumaišyti rikotą su smulkiai sukapotais krapais ir česnakais. Sutepti pagrindą, apvertus jį gerąja puse į apačią ir truputį aplyginus per daug apdžiuvusius kraštus.

4. Silkės file supjaustyti juostelėmis ir dėti išilgai to krašto, nuo kurio pradėsite vynioti. O agurką supjaustyti ilgais gabalėliais ir išdėlioti po visą paviršių paraleliai silkei. Susukti vyniotinį ir gerai atšaldyti.

Morkų vyniotinis su sūriu

Ingredientai:
– nevirtos morkos 50 g
– kiaušiniai 2 vnt
– miltai 2 valgomieji šaukštai
– aliejus 1 valgomasis šaukštas
– žiupsnis druskos
– kietasis sūris 150 g
– majonezas 2 valgomieji šaukštai
– česnakas 2 skiltelės
– svogūnų laiškų ryšulėlis

1. Morką nulupti, supjaustyti gabalėliais ir sudėti į virtuvinį kombainą. Dėti kiaušinių trynius, aliejų. Įjungti ir kuo geriau susmulkinti. Suberti miltus, permaišyti.

2.Įmaišyti su druska suplaktus baltymus. Užmaišyti oranžinę orinę tešlą. Paskirstyti ją skardoje, kurią patogiau užtiesti kepimo popieriumi ar kilimėliu.

3.Kepti 170 laipsnių temperatūroje 6-7 min. Išimti, apipjauti nelygius kraštus.

4. Įdarui sutarkuoti kietąjį sūrį, sudėti česnaką ir majonezą. Esant pageidavimui galima dar įberti bet kokių žalumynų, čia yra svogūno laiškai. Gauta mase sutepti morkų paplotį. Susukti vyniotinį ir dėti persisunkti į šaldytuvą.

5. Štai ir paruošti visi trys įvairiaspalviai vyniotiniai. Liko tik supjaustyti juos riekutėmis ir gražiai išdėlioti lėkštėje.

You cannot copy content of this page