Izraelio „pomidorų medis“ – tai ne šiaip didžiulis gražus krūmas, bet ir didelio kiekio pačių gražiausių mėsingų pomidorų šaltinis!

Šio medžio aukštis siekia 4 metrus, o lajos plotas sudaro iki 50kv.metrų. Šio augalo derlius tiesiog stulbina savo skaičiumi:1,5 tonos pomidorų arba pagal kiekį apie 14000 pomidorų.

Stebuklingas medis savo pavadinimą gavo dėl panašumo su aštuonkoju, kuris galingai apsiveja visą specialaus šiltnamio karkasą, pastatytą šio hibrido auginimui.

Esminės pomidorų medžio ypatybės:
– didelė augimo energija
– galinga šaknų sistema
– didelis derlingumas
– atsparumas ligoms ir kenkėjams

Augalo augimo ciklas sudaro 1-1,5 m. Produktyviai auginti medį pavyks išskirtinėmis pastovaus apšvietimo ir apšildymo sąlygomis. Pirmuosius 7-8 mėn augalui reikia ypatingos priežiūros, kai formuojasi pats medis. Tuo periodu jis neturi megzti vaisių. Toliau, kai laja jau susiformavo, ateina užmezgimo ir aktyvaus brandinimo periodas.

Kad medis vystytųsi ir taptų toks, kaip parodyta fotografijose,jį reikės ypač kruopščiai prižiūrėti. Čia labai svarbios dirvos, maitinimosi ir drėgmės ypatybės, o taip pat trąšos.

Izraelio pomidorų medį ne veltui vadina tikru selekcijos stebuklu. Ir šį stebuklą pilnai įmanoma išauginti bet kurioje vietovėje. Bent jau taip tvirtina specialistai. Prireiks tik kantrybės ir meilės šiam reikalui.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page