Ką jaučia katė, kai ją visam laikui atiduoda į svetimas rankas

Būna taip, kad žmonės pasiima namo katinus, kurie anksčiau gyveno su kitais šeimininkais. Įdomu sužinoti, kaipgi jaučiasi gyvūnas naujame būste ir kiek ilgai jis pratinsis prie pasikeitusios aplinkos ir nepažįstamų žmonių.

Kai katė patenka į nežinomą vietą,iškart pajunta didžiulį stresą. Jis gali užsitęsti kelias dienas. Murklys palenda po sofa, su niekuo nekontaktuoja, net neišeina paėsti.

Po kurio laiko pūkuotukas po truputį ima priprasti prie naujos aplinkos ir iššliaužia iš slėptuvės. O ir badas verčia ją palikti. Katinėlis ima apžiūrinėti naujus namus, tirdamas visus kampus ir nuošalias vietas.

O kiek ilgai katinas ilgisi ankstesniojo šeimininko? Pasak atliktų tyrimų, katės gana greitai pamiršta senuosius savininkus. Vos po 2 mėnesių pūkuotukai nustoja juos prisiminti.

Ir kas įdomiausia, gyvūnas prisiriša ne prie naujo žmogaus, o prie būsto, kuriame gyvena. Tuo katės smarkiai skiriasi nuo šunų, kurie niekada nepamiršta senųjų savo šeimininkų.

Žinoma, katinai gerai elgsis su naujais savininkais, kurie jais rūpinasi. Tačiau tokios meilės kaip iš šunelių, jūs aiškiai nesulauksite.
Katės greitai adaptuojasi nepažįstamoje vietoje ir susidaro įspūdis, lyg jos visą gyvenimą būtų gyvenusios su šiais šeimininkais.

Ir net jei teks gyvūną laikinai nuvežti į kitą vietą, tai bus jam eilinis stresas. Užtai paskui katė džiugiai grįš namo, kur jai viskas pažįstama ir įprasta.

Augintinei ne taip svarbūs šeimininkai, jai didesnę reikšmę turi pažįstama teritorija, kurioje ištirtas kiekvienas kampelis ir visur tvyro įprasti kvapai.

You cannot copy content of this page