Kaip išauginti rožę iš koto savo namuose

Kaip gaila, kai po kelių dienų net pati gražiausia ir su meile dovanota puokštė vysta. Bet tai visai nereiškia, kad reikia nustoti džiuginti mylimus žmones šviežiai skintomis rožėmis! Pažadame, dovanotos rožės džiugins savo žydėjimu dar ilgai, jei joms teisingai ir laiku išauginsite šaknis.

Ruošk ingredientus ir apsišarvuok kantrybe – rožės būtinai pradžiugins tave pakartotinu žydėjimu!

Ingredientai:
– 1 arbatinis šaukštelis medaus
– 1 arbatinis šaukštelis alijošiaus sulčių
– 1 arbatinis šaukštelis medžio pelenų
– dirva sodinimui

Kaip ruošti ir naudoti
1. Pirma, ką reikia padaryti – paruošti kotus. Žiedą nupjauti tiesiai, paliekant tik viršutinę stiebo dalį su 3-5 pumpurais ir keliais lapeliais. Apatinį pjūvį atlikti įstrižai.

2. Sumaišyti medų, alijošių ir pelenus, o paskui užpilti mišinį 120 ml nusistovėjusio kambario temperatūros vandens. Įleisti kotus į maitinamąjį tirpalą pusdieniui.

3. Praėjus šiam laikui išimti kotus iš stimuliuojančio tirpalo ir persodinti į gruntą.

4. Pasodintus kotus reikia pridengti, kad jie neperdžiūtų. Tiks ir plastikinis butelis, ir skaidrus polietileninis maišelis. Palik vazoną su kotais šiltoje vietoje, laikas nuo laiko atverdama maišelį, kad augalas gautų būtiną deguonies dozę. Bendrai įsišaknijimui prireiks 40-45 d.

5. Kai rožytė kaip reikiant įsišaknys, galima sodinti ją sode ar palikti žydėti ir kvepėti namuose ant palangės.

Kaip matote, išauginti rožes iš puokštės namų sąlygomis visiškai nesudėtinga. Malonus ir visiškai nevarginantis užsiėmimas garantuoja dar vienos nuostabios gėlės atsiradimą jūsų sode arba ant palangės. Pats lengviausias būdas rožių puokštei, padovanotai su meile, suteikti antrą gyvenimą!

You cannot copy content of this page