Kaip pakeisti pasaulį aplink save. Istorija, kuri visus mus kažko išmokys

Nuostabi istorija.

Mūsų laiptinėje gyveno močiutė. Močiutė Liuba. Jai buvo 97 metai. Miela, maloni senutė, visada geros nuotaikos, šviesi ir besišypsanti.
Iš pradžių močiutė Liuba papuošė mūsų aukšto palanges gėlių vazonais. Gražu. Kitą dieną ryškiausias gėles, tas, kurios su pumpurais, pavogė ir prie metro buvo galima pastebėti įžūlius prekeivius su močiutės gėlių vazonais.

Kaimynai nusprendė įrengti laiptinės durų spyną ir domofoną. O ji pakabino ant sienų rėmelius su didžių žmonių citatomis, žadinančiomis sąžinę ir skambančiomis kaip priesakai. Ir vėl padėjo gėles ant palangės. Jauku.

Laiptinėje pradėjo slampinėti triukšmingi paaugliai. Močiutė Liuba išėjo ir …pasiūlė jiems vandens ar arbatos. Jie ilgai juokėsi. Apskainiojo gėles, apvertė rėmelius.

Sekančią dieną ji vėl padėjo gėles, grąžino rėmelius į vietą ir padėjo ant palangės knygų. Klasikos. Atėjo paaugliai. Kvatojo, triukšmavo. Ji išėjo ir…pasiūlė jiems arbatos su savo spurgomis, apetitiškomis ir kvapniomis. Vaikai negalėjo atsisakyti. Ir net išsitempė su savimi knygas, pažadėję paskaityti. Gėlių jie nelietė, rėmelių irgi.

Sekančią dieną ji išnešė plastikinį butelį su vandeniu, kad kiekvienas, nusprendęs pasirūpinti gėlėmis, galėtų palaistyti. Ir …naujų knygų. Vakare atėjo paaugliai, aplaistė vienas kitą vandeniu, spygavo ir kvatojo. Močiutė vėl nuėjo pas juos ir pasiūlė arbatos, spurgų, paėmė butelį, pripylė vandens ir paprašė jų palaistyti gėles.

Vaikai pradėjo eiti į laiptinę kasdien, kaimynai piktinosi, kažkas net iškvietė policiją, tačiau močiutė pasakė, kad esą tai pas ją mokiniai atėjo knygų, prie policininkų išdalijo knygas pasimetusiems paaugliams ir palydėjo policiją: „Sudiev!“

Spinta prisipildė knygų. Gėlės atsirado ant visų aukštų palangių. Gražūs rėmeliai su citatomis irgi. Kiekvieną vakarą paradines laiptinės duris ėmė palikti atviras.

Vakarais ant laiptų buvo galima pamatyti paauglius, skaitančius knygas. Močiutė padėjo ant palangės keletą žibintuvėlių, kad jiems būtų patogiau skaityti. Vaikai sėdėjo laiptinėje įsijungę žibintuvėlius ir joje buvo šviesiau nei įprastai.

Močiutė mirė. Pirmame mūsų namo aukšte atidarė klubą vaikams ir paaugliams. Klubo simboliu tapo žibintuvėlis…

You cannot copy content of this page