Kas nutiks nustojus dėvėti liemenėlę?

Liemenėlės išradimas be abejonės palengvino moterų gyvenimą, tačiau tuo pačiu ir apsunkino. Po visos dienos dėvėjimo šis apatinis drabužis, ypač nepatogus ar neteisingai pasirinktas, įsirėžia į odą, nepalikdamas šansų nors mažiausiam komfortui. Nors mesk visa tai ir vėl pajusk laisvę! Ar tai įmanoma ir kokių krūtinės pokyčių tikėtis?

Kas nutiks krūtims, išvis nustojus nešioti liemenėlę? Pasirodo, toks sprendimas turi tiek malonių, tiek ir nelabai malonių pasekmių – ir ne tik pieno liaukoms, bet ir nugarai, šonkauliams ir jūsų reprodukcinei sistemai.

Krūtinė gali tapti patrauklesnė

Priešingai vienai labiausiai paplitusių nuomonių, kad be liemenėlės krūtinė suglemba, netenka formos ir ankstesnio žavesio, mokslas įrodė priešingai. Prieš kurį laiką žurnale Medical News buvo publikuoti įdomūs mokslininkų iš Bezansono universiteto (Prancūzija) tyrimai. 15 metų jie stebėjo,kaip keitėsi eksperimento dalyvių kūnai.

Ir pasirodė, kad toms, kurios nenešiojo liemenėlės, krūtinė liko stangri, o speneliai aukšti, o toms, kurios pasirinko dėvėti apatinį rūbą, buvo stebima mastoptozė – pieno liaukų nusileidimas. Nors būtini papildomi tyrimai, grupės vadovas Žanas Denis Rujonas padarė išvadą, kad kasdienis liemenėlės dėvėjimas išties silpnina raumenis, palaikančius krūtis, kas sukelia jų suglebimą.

Rujonas pripažįsta, kad jo išvados ankstyvos ir kad liemenėlės atsisakymas nesuteiks vienodo efekto visoms, tačiau faktas lieka faktu: jo eksperimento dalyvių, nenešiojusių liemenėlės, krūtinės forma ne tik kad nepablogėjo, o net pagerėjo.

Jūs atsikratysite nugaros spuogų
Nugaros spuogai (baknė) atsiranda dėl natūralių riebalų ir bakterijų kaupimosi. Kerolainos Robinson, dermatologės-kosmetologės iš Čikagos, tvirtinimu, 50% žmonių, linkusių į veido bėrimus, turi spuogų ir ant nugaros. Moterims situaciją aštrina ilgalaikis apatinių, po kuriais kūnas prakaituoja ir yra veikiamas trinties, dėvėjimas. Liemenėlės atsisakymas padės išspręsti odos problemas – bent jau laikinai.

Nustos skaudėti nugara
Didelės krūtinės savininkės žino, kokį sunkų kasdienį darbą atlieka jų kūnas, kad, nepaisydamas svorio priekyje, išlaikytų nugarą tiesią. Jei pavaikščiosite be liemenėlės, galėsite pastebėti, kad be apatinių jūsų nugara skauda mažiau nei įprastai. Skamba kaip paradoksas, bet tai tiesa: garderobo elementas, sukurtas moterų patogumui, nugarai kelia tik diskomfortą.

Gali pagerėti jūsų laikysena

Pasak statistikos, 80% moterų nešioja neteisingo dydžio liemenėlę. Pernelyg mažas drabužis gali tapti blogos laikysenos, šonkaulių, pečių ir sprando skausmo priežastimi. Kas belieka – arba mesti liemenėlę į tolimiausią kampą, arba pradėti naudotis profesionalų pagalba. Iš tiesų pasirinkti teisingą liemenėlę – tai visas menas! Kaip pasirinkti apatinį drabužį didelei krūtinei – kitame mūsų straipsnyje.

Krūtys gali skaudėti smarkiau prieš menstruacijas ir jų metu
Krūtų skausmas ir jautrumas – vienas iš daugelio „malonių“ priešmenstruacinio sindromo simptomų. Jį provokuoja estrogeno ir progesterono padidėjimas antroje ciklo pusėje. Healthline duomenimis, estrogenas didina latakų padidėjimą, o progesterono išsiskyrimas – pieno liaukų pabrinkimą. Nedėvint liemenėlės prieš menstruacijas ir jų metu, krūtys ims skaudėti dar smarkiau, kadangi apatinis drabužis visgi prilaiko krūtinę ir riboja jos judėjimą.

Ir pabaigai: ar naudinga vaikščioti be liemenėlės?
Ar nešioti liemenėlę kasdien, spręsti tik jums. Teisingo atsakymo į klausimą, ar ji reikalinga konkrečiai jums, nėra. Viskas priklauso nuo jūsų krūtinės dydžio, nuo to, kiek jums patogu be prilaikymo ir kiek jums nepatogu su juo.

Jei nuo standartinės liemenėlės su lankeliais jums skauda nugara ir šonkauliai, išbandykite modelius su minkštais kaušeliais. Jie užtikrina tam tikrą pieno liaukų palaikymą, tačiau ne taip stipriai suspaudžia krūtinę. Kiekvienas organizmas individualus ir jei jūs neturite kokių nors medicininių problemų, reikalaujančių ar uždraudžiančių liemenėlės dėvėjimą, rinktis belieka jums.

You cannot copy content of this page