Kokie bananai naudingesni: išnokę ar nevisai? Sekantį kartą, rinkdamiesi bananus parduotuvėje, atsiminkite apie patarimą iš šio straipsnio

Bananas – tai vaisius, kuris seniai perėjo iš egzotiškų kategorijos prie įprastų maisto produktų.
Juos valgo praktiškai visi ir visur. Apie bananų naudą galima kalbėti gana ilgai.

Šiandien mes mokslininkų tyrimų pagrindu pasistengsime atsakyti į klausimą, kuris seniai visus jaudina: ar galima valgyti pernokusius bananus.

Tyrėjai tvirtina, kad pajuodę bananai truputį kitaip veikia organizmą.

Pernokusių bananų nauda.
Neprinokusiuose bananuose yra rezistentinio (netirpaus) krakmolo. Jis nevirškinamas plonajame žarnyne ir fermentuojasi storajame, kas dažnai sukelia dujų kaupimąsi. Prinokusiuose vaisiuose didžioji dalis krakmolo virsta cukrumi. Todėl subrendę bananai ne tik saldesnio skonio, bet ir lengviau virškinami. O tai reiškia, jie naudingesni virškinimui.

Išnokusiuose bananuose yra žymiai daugiau naudingųjų medžiagų. O svarbiausia – kuo bananas tamsesnis, tuo daugiau jame neląstelinio baltymo, auglio nekrozės faktoriaus. Jis užkerta kelią vėžinių ląstelių augimui.

Suvalgydami vieną pernokusį bananą per dieną, jūs stiprinate imunitetą. Mokslininkai iš Japonijos tvirtina, kad tokie vaisiai turi daugiau ląstelienos, C vitamino, B grupės, kalio ir antioksidantų, nei neprinokę.

Sekantį kartą, rinkdamiesi bananus parduotuvėje, atsiminkite apie patarimą iš šio straipsnio. Galbūt pernokę vaisiai ne tokie skanūs, bet juos galima naudoti įvairiausiuose patiekaluose.

Geriausia vartoti bananus praėjus 2 valandoms po pusryčių kaip užkandį.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page