Kelios paslaptys, kad dešrelės būtų sultingos ir beprotiškai skanios (mano berniukai prašo gaminti tokias ne tik per šventes)

Skaniausios naminės dešrelės. Gaminamos nesunkiai. Ir visada labai skanios! Kitų receptų ir bandyti nesinori.

Reikes:
– kiauliena (riebi) – 1 kg
– kiaulių žarnos
– česnakas – 4 skiltelės
– petražolės – 2-3 šakelės
– krapai – 2-3 šakelės
– malti juodieji pipirai – 1 arbatinis šaukštelis
– paprika – 0,5 arbatinio šaukštelio
– druska – 1,5 arbatinio šaukštelio
– šaltas vanduo – 200 ml

Kaip gaminti:

Mėsą smulkinu mėsmale, naudoju stambų sietelį. Būtent stambų! Jis yra bet kurioje mėsmalėje.

Dedu į faršą pjaustytus žalumynus, mėgstamus prieskonius (pas mane čia paprika ir juodieji pipirai) ir druskos pagal skonį. Mes mėgstame, kai dešrelės vos vos persūdytos (mums tada jos atrodo skanesnės).

Česnaką smulkiai pjaustau peiliu ir taip pat dedu į faršą.

Būtinai pilu šalto vandens! Tai svarbu! Kitaip jos nesigaus tokios sultingos. 1 kg mėsos reikia pilti maždaug stiklinę šalto vandens.

Gerai viską permaišau, uždengiu dubenį plėvele ir dedu į šaldytuvą 3-4 val.

Apvalkalą paprastai imu natūralų. Pas mane kiaulių žarnos (apie 2 metrus). Gerai perplaunu, užpilu šiltu vandeniu ir palieku 10-15 min.

Pripildau žarną per specialų mėsmalės antgalį. Bet jeigu tokio nėra, galima naudoti paprasto plastikinio butelio kakliuką ar kartono kūgį, apvyniotą folija. Neverta dešrelių pripildyti pernelyg stangriai, nes sprogs!

Dedu pripildytas žarnas į kepimo formą. Užrišu galus ir persuku žarnas keliose vietose, kad gautųsi dešrelės. Būtinai praduriu dešreles adata keliose vietose, kad nesprogtų. Vietoj adatos galima paimti paprastą dantų krapštuką.

Pašaunu formą į orkaitę, įkaitintą iki 170 laipsnių, ir kepu 25 min. Paskui padidinu temperatūrą iki 200 laipsnių ir kepu dar 25 min.

Aromatas! Ir labai sultinga! Net foto tai gerai matosi.

Galima gaminti tokias dešreles bet kokiam šventiniam stalui. Jos visiems labai patiks! Tačiau mano berniukai prašo jas gaminti ne tik per šventes.

You cannot copy content of this page