Kepti žiediniai kopūstai su jogurtiniu kario padažu, išsamus receptas su foto

Ingredientai:

– 1 galvutė vidutinio dydžio žiedinio kopūsto, apie 900 g
– 60 ml alyvuogių aliejaus
– druska ir malti juodieji pipirai pagal skonį

Padažui:

– 1 valgomasis šaukštas aliejaus
– 1 šaloto svogūnas
– 2 arbatiniai šaukšteliai kario miltelių
– žiupsnis aštriųjų pipirų dribsnių
– ½ arbatinio šaukštelio malto kumino
– 140 ml natūralaus jogurto
– pusės žaliosios citrinos sultys ir žievelė
– druska pagal skonį

Paruošimo receptas žingsnis po žingsnio:

1. Įkaitinkite orkaitę iki 240 laipsnių. Pašalinkite išorinius žiedinio kopūsto lapus, nupjaukite kotą. Perpjaukite galvutę į 8 dalis per kopūstkotį, kad žiedynai laikytųsi kartu.

2. Užtieskite skardą folija arba kepimo popieriumi. Dėkite kopūsto gabalus pjūviu žemyn, apšlakstykite 2-3 šaukštais aliejaus, pagardinkite druska ir pipirais, atsargiai įtrinkite į kopūsto paviršių. Apverskite gabalus, apšlakstykite dar 2-3 šaukštais aliejaus ir pagardinkite.

3. Uždenkite skardą folija ir pašaukite į orkaitę 10 min. Nuimkite foliją ir kepkite kopūstą 10-12 min, kol jis netaps auksaspalvis iš skardos pusės. Išimkite skardą ir mentele atsargiai apverskite gabalus. Kepkite dar 8-12 minučių, kol pagels. Pabarstykite druska ir pipirais, apšlakstykite likusiu aliejumi. Patiekite iškart su padažu.

4. Padažo paruošimui šalotą supjaustykite kaip galima smulkiau. Įkaitinkite aliejų ir patroškinkite jame svogūną, kol suminkštės. Berkite kario miltelių, aštriuosius pipirus ir kuminą. Pakaitinkite, kad atsiskleistų prieskonių aromatas, apie minutę. Nuimkite nuo ugnies, įmaišykite jogurtą, žaliosios citrinos sultis ir žievelę. Pasūdykite pagal skonį.

You cannot copy content of this page