Tortas „Kiaušinienė“. Originali išvaizda ir neįtikėtinas skonis – jis taps geriausiu bet kurio šventinio stalo desertu.

Ingredientai:
– sausainiai 180-200 g
– konservuoti persikai 250 g
– pienas 125 ml
– cukraus pudra 3 valgomieji šaukštai
– želatina 1 arbatinis šaukštelis
– maskarponės sūris 800 g
– citrininė žele 2 pakeliai
– grietinėlė 300 ml
– – vanilinis cukrus 10 g
– vanilė 1 žiupsnelis

Paruošimas:
1. Vieną pakelį citrininės žele ištirpinkite 500 ml verdančio vandens ir leiskite jam pilnai ataušti. Želatiną užpilkite 2 valgomaisiais šaukštais šalto pieno ir palikite išbrinkti.

2. Likusį pieną supilkite į puodą, dėkite prie jo vanilę ir vanilinį cukrų, kruopščiai permaišykite ir užvirinkite. Paskui supilkite išbrinkusią želatiną ir virkite ant mažos ugnies, pastoviai maišydami, kol pilnai neištirps.

3. Grietinėlę suplakite iki tirštų putų, atskirame giliame dubenyje sumaišykite sūrį, cukraus pudrą ir ataušusią žele. Kruopščiai suplakite viską mikseriu minimaliu greičiu. Paskui dėkite čia ataušusį pieną su želatina , grietinėlę ir maišykite masę mentele ar šaukštu, kol ji netaps vientisa.

4. Gilią formą išklokite pergamentiniu popieriumi ir dėkite į dugną sausainius. Virš jų išpilkite sūrio masę ir dėkite formą į šaldytuvą 40-50 min.

5. Nuo konservuotų persikų nupilkite skystį. Likusią citrininę žele ištirpinkite verdančiame vandenyje ir leiskite šiek tiek pastovėti.

6. Sustingusį pyragą išimkite iš šaldytuvo ir ant sūrio masės išdėliokite persikų puseles, o ant jų pilkite citrinų žele. Palikite desertą šaldytuve 2-3 val kol pilnai sustings.

Tortas „Kiaušinienė“ gaunasi neįtikėtinai švelnus ir minkštas, o persikai ir žele suteikia jam lengvą rūgštelės natą ir malonų aromatą.

You cannot copy content of this page