Klasikinis kiaulienos šašlykas su svogūnais. Jokio majonezo ir acto!

Reikės:
– 1 kg kiaulienos sprandinės
– 5 svogūnų galvų
– stambiai grūstų ar maltų juodųjų pipirų
– druskos

Gaminimas:

1. Supjaustykite kiaulienos sprandinę maždaug degtukų dėžutės dydžio gabalėliais.
2. Sudėkite mėsą į dubenį, ant viršaus suberkite žiedais supjaustykite svogūnus. Apibarstykite juodaisiais pipirais pagal skonį.

3. Rankomis į mėsą įtrinkite svogūnus bei pipirus ir stipriai paminkykite, kad išsispaustų svogūnų sultys*. Palikite mėsą mažiausiai pusvalandžiui ilsėtis (jei marinuojate uždengiamame puode, uždengę puodą galite kelis kartus jį krestelėti, kad mėsa pasidaužytų tarp puodo ir dangčio).

4. Prieš pat verdami ant iešmo, mėsą pasūdykite, dar kartą paminkykite ir suverkite. Verdami gabalėlius prispauskite vieną prie kito, kad išeitų beveik vientisa masė. Jei pasitaiko ilgesnis gabalėlis, verkite jį perlenkę dvigubai. Taip suverta mėsa iškeps sultingesnė.

5. Dėkite iešmus virš žarijų ir kepkite, kas kelias minutes apversdami. Kepkite apie 20-30 minučių. Patikrinkite, ar mėsa jau iškepusi: peiliu įpjaukite iešmo viduryje ir galuose esančius gabalėlius ir pažiūrėkite, ar visa mėsa vienodos spalvos, ar prie iešmo ji ne rausva, ar dar sunkiasi kraujas.

6. Jeigu patiekiate ne iš karto nuėmę iešmus nuo žarijų, sudėkite iškepusią mėsą į uždengiamą indą – ji neatšals ir neapdžius, kol ruošite garnyrą.

You cannot copy content of this page