Kodėl gražiems ir sėkmingiems žmonėms retai sekasi meilėje

Išorinis sutuoktinių patrauklumas trukdo ilgiems ir laimingiems santykiams, išsiaiškino mokslininkai iš Harvardo. Pasak jų išvadų, tokios poros dažniau skiriasi, o ir santykiai nesusituokus trunka dažniausiai neilgai.

Tyrėjai paprašė moterų įvertinti 238 vyrų patrauklumą pagal 1970-1980 metų abiturientų albumų fotografijas. Paaiškėjo, kad per 30 metų, kurie praėjo nuo baigimo, tie vyriškiai, kurie buvo išrinkti kaip simpatiškiausi, santuokoje gyveno pastebimai trumpiau, nei likusieji.

Tyrimo dalyvės taip pat vertino 130 Holivudo įžymybių išvaizdą. Rezultatai pasirodė panašūs – patys gražiausi ir sėkmingiausi dažniau susiduria su problemomis asmeniniame fronte.

Mokslininkai aiškina tokio reiškinio priežastį tuo, kad gražūs žmonės labiau egoistiški ir linkę būti neištikimi partneriams. Tuomet kai dauguma žmonių santykiuose pradeda priimti aplinkinius kaip mažiau patrauklius, pas žmones su gražia išore nėra tokio „apsauginės išankstinės nuomonės“.

Tyrimo eigoje mokslininkai išaiškino dar vieną ypatybę. Pasirodė, kad gražuoliai labiau linkę žengti į kairę, kadangi tam turi ir priemonių, ir galimybių. Moterims tai charakteringa mažiau. Tokia lyčių ypatybė, teigia mokslininkai, nulemta to, kaip visuomenė priima daugybinius ryšius – smerkdama moteris ir skatindama vyrus.

Žodžiu, grožis – be abejo, baisi jėga, bet jis negarantuoja jums ilgų ir laimingų santykių.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page