Kodėl jūs pamilote būtent tą žmogų: paaiškinimas Karlo Gustavo Jungo citatoje

Net jei mes įsimylėdami negalime paaiškinti savo pasirinkimo, tai nereiškia, kad paaiškinimo iš tiesų nėra. Tik verta pasikapstyti giliau…

Kiekviename vyre ir kiekvienoje moteryje yra vidinė priešingybė, manė šveicarų psichiatras Karlas Gustavas Jungas. Tai yra, vyre yra moteriška dalis, o moteryje – vyriška.

Štai tiksli jo citata:

„Kiekvienas vyras savyje neša amžiną moters pavidalą, ne vienos ar kitos konkrečios moters pavidalą, tačiau tam tikrą moterišką pavidalą. Šis pavidalas yra… visų moterų protėvių patirties antspaudas arba „archetipas“, saugykla, taip sakant, visų įspūdžių, kuriuos kada nors įgavo moterys.“

Ir Karlas Gustavas Jungas moterišką dalį vyre pavadino „anima“, o vyrišką dalį moteryje – „animus“.

Iš to seka, kad žmogaus sieloje yra ta pati „antra pusė“, kurią visi žmonės taip trokšta rasti išoriniame pasaulyje. Ir tai taip pat reiškia, kad kiekvienas žmogus savo sieloje nešiojasi to partnerio, su kuriuo bus laimingas ir kurį pamils, pavidalą.

Štai kodėl meilė ištinka žmogų netikėtai ir jis negali paaiškinti savo pasirinkimo priežasties. Juk pavidalas mūsų sieloje blankus ir neaiškus ir jis nepasiduoda jokiai logikai, analizei ar paaiškinimui. Ir meilė ištinka, kadangi išorinė moteris sutapo su kažkokia jo vidinės moters pavidalo dalimi.

Ir štai čia ir lypi svarbiausia neišsprendžiama problema: nė viena išorinė moteris niekada pilnai neatitiks šio vidinio pavidalo. Atitikimas visada bus tik fragmentiškas.

Tai yra, likusi moters dalis gali pasirodyti vyrui visiškai nepriimtina. Ir beveik visada taip ir nutinka. Tai yra pastovių barnių ir konfliktų tarp įsimylėjėlių priežastis ir svarbiausia – bevaisės pastangos pakeisti partnerį.

Kiekvienas žmogus nesąmoningai nori pakeisti savo partnerį pagal tą blankų idealaus partnerio pavidalą, kurį jis nešiojasi savo sieloje. Bet tai dar niekam niekada nepavyko. Tačiau bandymai nesibaigia.

Kokia išeitis iš šios situacijos?
Tai dar prieš tūkstančius metų atrado indų mistikai. Trumpai tai skamba taip: atsigręžti į savo vidų, kad pažintum savo vidinę moterį ar vidinį vyrą. Būtent savo vidinės priešingybės pažinimas suteiks jums visišką ramybę ir pasitenkinimą.

Ir jei jūs pažinote savo vidinę moterį ar vyrą, tai lengvai nustatysite, kuris iš išorinių partnerių maksimaliai jums tinka. Tik štai tuo momentu jums nelabai to ir reikės…

You cannot copy content of this page