„Jei jums kažką skauda – tylėkite, nes…“: 4 dalykai, kurių niekada negalima pasakoti kitiems

Kiekviename žmoguje, su kuriuo mes bendraujame ir sąveikaujame, yra šviesa ir tamsa ir mes niekada nežinome, kas gali turėti įtakos jo tamsiajai pusei, kokie mūsų veiksmai ir poelgiai gali sukelti jo pavydą, pyktį ar nuoskaudą.

Arabų išminčiai manė, kad laimingam gyvenimui reikia vadovautis vos 4 pagrindiniais principais.

1 išmintis: Jei tau kažką skauda – tylėk.

„Jei tau kažką skauda – tylėk. Kitaip iš pradžių tau duos nenaudingiausia – gailestį, o paskui smogs ten, kur skauda“.

2 išmintis: Nesakyk draugui to, ko nesakytum priešui.

„Nesakyk savo draugui to, ko neturi žinoti tavo priešas“.

Kiekviename žmoguje yra šviesa ir tamsa, niekada tiksliai nežinai, kada pabus ta tamsioji pusė ir kas ją pažadins. Geriau nesakykite draugui to, ko nepasakysite savo priešui. Jei papasakosite draugui ir jis pasinaudos jūsų paslaptimi, jūs supyksite ant dviejų žmonių: ant savęs ir savo draugo.

3 išmintis: Niekada nekalbėkite apie save blogai.

„Niekada nekalbėk apie save blogai, net juokais. Mūsų protas nežino skirtumo. Žodžiai – tai energija. Jei galėsite pakeisti tai, ką kalbate apie save – jūs pakeisite savo gyvenimą.“

Atminkite, tas, kas žemina ir nevertina savęs, duoda pavyzdį kitiems, kad jie žemintų ir nevertintų jo bei jo nuopelnų. Jei žmogus žvelgia į save pagarbiai, elgiasi oriai, tai kiti žiūrės į jį su pagarba.

4 išmintis: Nesiskųskite.

„Kantrybė reiškia sielos susilaikymą nuo skundų kažkam kitam, išskyrus Dievą“.

Praktikuodami kantrybę, mes vystome vidinę galią, kuri leidžia mums pasitikti negandas grakščiai ir ištvermingai, kas galiausiai atveda į laimę.

You cannot copy content of this page