Kodėl tarybinės moterys 40-ies atrodė vyresnės nei mes dabar 50-ies

Mada išorei neegzistuoja. Kaip kitaip paaiškinti faktą, kad to paties amžiaus moterys skirtingu laiku atrodo skirtingai? Ir neatrodo tiesiog kitaip, bet ir vyresnės, nei jų bendraamžės dabar.

Šiuos skirtingų kartų moterų išvaizdos skirtumus galima paaiškinti daugybe faktorių, įskaitant genetiką, odos priežiūrą ir stiliaus prioritetus.

Tarybiniais laikais vyrai vertino tam tikras moterų savybes, kurioms darė įtaką sovietų kultūra ir ideologija. Kai kurios šios savybės kartais būdavo net svarbesnės už išvaizdą.

Savarankiškumas ir gebėjimas išspręsti problemą be pašalinės pagalbos buvo svarbios moterų savybės tarybiniais laikais. Moterys, gebančios įveikti sunkumus ir įgyvendinti savo tikslus, buvo suvokiamos kaip stiprios, nepriklausomos ir, pagal tarybinį supratimą, gražios.

Taipogi buvo vertinamos išsilavinusios ir nepriklausomai mąstančios moterys.

Moteris turėjo būti partnere, patikima patarėja, sugebančia priimti sprendimus ir gyventi aktyvų, tarybiniu supratimu, gyvenimą. Žinoma, tarybiniais laikais,kaip ir bet kurioje kitoje epochoje, merginos ir moterys siekė gražintis bei puoštis, nepaisydamos sunkiausių gyvenimo periodų.

Nors dabar vidutinės statistinės moters gyvenimo lygis ir gerovė žymiai aukštesnė, tarybiniais laikais taip pat buvo daug moterų su puikiomis figūromis.

Mūsų laikais palaikyti figūrą tapo žymiai paprasčiau: moterų gyvenimo lygis ir galimybės žymiai didesnės, tai vienareikšmiškai daro įtaką sveikatai bei išvaizdai. Mes galime sau leisti kokybiškesnius maisto produktus, sporto bei gimnastikos užsiėmimus, o taip pat kokybiškesnes kosmetikos ir kūno priežiūros priemones.

Šiuolaikinės moterys turi galimybę laisviau rinktis savo gyvenimo būdą, atsižvelgdamos į savo interesus ir siekius. Mes galime derinti karjerą, šeimą, sveiką gyvenimo būdą ir savišvietą. Tai leidžia mums sąmoningiau rūpintis savimi ir palaikyti jaunystę bei patrauklumą.

Tarybiniais laikais dauguma moterų sprendė išgyvenimo problemas: prasimaitinimo ir rūpinimosi vaikais bei anūkais. Nebuvo kada rūpintis išvaizda. Todėl artėjant 50-mečiui dauguma moterų atrodė lyg močiutės.

Bet nepaisant to, kad šiuolaikinėms moterims prieinamas žymiai platesnis kosmetikos produktų, kūno priežiūros priemonių bei procedūrų asortimentas nei tarybiniais laikais, visais laikais yra moterų, kurios atrodo puikiai nepaisant primestų grožio standartų.

Šiuolaikinės moterys žino apie sveiką gyvenimo būdą, rūpinimąsi savimi ir grožį žymiai daugiau, nei jų bendraamžės tarybiniais laikais.
Dabar yra daugybė būdų gauti informaciją, o tada buvo tik knygos, laikraščiai, televizija ir „bobučių radijas“, kuriuo pasitikėjo nė kiek ne mažiau, o kartais ir daugiau nei oficialiais šaltiniais.

Socialinių tinklų įtaka mūsų laikais kuria aukštesnius grožio ir vizualinės kultūros standartus. Tai vėlgi motyvuoja moteris skirti daugiau dėmesio savo išvaizdai ir rūpintis išore patiriant visuomenės nuomonės spaudimą.

Jei tarybiniais laikais kosmetologų paslaugomis naudojosi tik vieši žmonės, tai dabar medicinos tyrimai ir kosmetologijos vystymasis tapo prieinamas visiems. Atsirado naujų procedūrų ir jauninimosi technologijų, kurios padeda išsaugoti jaunystę ir pagerinti išvaizdą bet kuriai paprastai moteriai.

Visgi grožio samprata evoliucionuoja su laiku. Šiuolaikinis grožio supratimas gali skirtis nuo tarybinio, kadangi socialiniai bei kultūriniai prioritetai negrįžtamai pasikeitė.

You cannot copy content of this page