Visa tiesa apie cukrų

Per pastaruosius 20 metų šie „balti milteliai“ tapo tikru tabu sveiko gyvenimo būdo šalininkų pasaulyje. Dietologai vienu balsu šaukia: „Cukrus – tai baltoji mirtis“.

Internete iš lūpų į lūpas perduodamos istorijos apie jo žalą: „Cukrus…tai mirtinai pavojinga“ arba „Grynas rafinuotas cukrus iš nendrės ar runkelio, fruktozė yra narkotinė medžiaga“. Iš tiesų pavojus šiek tiek padidintas.

Viskam reikia saiko! Mes nusprendėme išsiaiškinti visą tiesą apie cukrų: ar iš tiesų viskas taip baisu?

Greitas energijos šaltinis
Kai ruošiesi egzaminams arba pakeli fizinį krūvį, pavyzdžiui, padedi tėčiui statyti sodybą, būtinai valgyk saldumynus arba gerk arbatą su cukrumi. Gliukozė padeda atstatyti energijos atsargas.

Žemas kraujospūdis
Žmonėms, kenčiantiems nuo chroniško žemo kraujospūdžio, daktarai pataria nešiotis cukraus gabalėlį tam atvejui, jei jiems taps bloga. Cukrus staigiai pakelia spaudimą, todėl dideliais kiekiais gali būti pavojingas.

Smegenų darbas
Galbūt dėl to visas liesas blondines laiko kvailomis? Cukraus trūkumas kraujyje lėtina smegenų veiklą.

Fruktozė vs cukrus
Beveik visa Amerika perėjo nuo cukraus prie fruktozės ir rezultate, mokslininkų tyrimų duomenimis, pas žmones ženkliai pablogėjo atmintis. Esmė tame, kad fruktozė neduoda „maisto“ smegenims, be kurio jos negali normaliai
funkcionuoti.

Mitas
Žinomiausia liga, esą susijusi su cukraus vartojimu – cukrinis diabetas. Bet iki šiol mokslininkai neatrado tikrų šios ligos priežasčių, dauguma linksta į tai, kad viskuo kaltas nutukimas. Viena, kas tikrai įrodyta – nuo cukraus atsiranda kariesas.

Cukraus terapija
Daugelis gydytojų mano, kad cukrus gydo žaizdas net geriau nei antibiotikai! Jis sugeria skystį ir neleidžia daugintis bakterijoms.

Natūralus
Tai, kad paprastame baltame cukruje visiškai nėra naudingų mikroelementų – tai faktas. Rinkis rudąjį (cukranendrių) cukrų, jis turtingas mineralų ir vitaminų.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page