Kokias žemaūges gėles pasodinti į klombą, kad jos žydėtų visą vasarą

Žemaūgiais laikomi augalai, kurių stiebo aukštis ne daugiau 30 cm. Gražias klombas sudaro tiek iš vienos tokios rūšies gėlių, tiek naudojant kelias rūšis.

Vasarą puikiai atrodo kelių aukštų kompozicijos, įrėmintos miniatiūrinių žydinčių egzempliorių, ir borteliai su kompaktiškų krūmelių apvadu. Nemažai daugiamečių rūšių priskiriamos ilgai žydinčioms, dar daugiau tarp jų vienmečių.

Patys populiariausi nepretenzingi vienmečiai:

Portulaka – viena gražiausių vienmečių žemaūgių gėlių klomboms, daugeliui žinoma kaip „kilimėlis“.

Serentis (tagetė) – išskirtinai nelepi žemaūgė gėlė, kurią išauginti galės ir vaikas. Tagetėms nereikia specifinės dirvos, reguliaraus laistymo.

Petunija – gana kaprizinga auginime daugelio kraštovaizdžio dizainerių ir sodininkų numylėtinė turi daugybę rūšių, besiskiriančių formų įvairove bei spalvomis.

Lobelija – tai purpurinės, baltos, o dažniau mėlynos žemaūgės gėlės pilnai tinka klombai, atgyjančiai vasaros pradžioje ir nuvystančiai tik spalį. Apvalaini miniatiūriniai (10-20 cm ) lobelijos krūmeliai mėgsta saulėtas vietas su porėta, bet nelabai derlinga priemolio dirva.

Kalceoliarija – neįprastas žemaūgis augalas, kuris papuoš klombą pavėsio vietoje.

Rudgrūdėlė – vienodai gerai auga saulėje ir pavėsingoje vietoje, mėgsta lengvą, orui pralaidžią dirvą. Turi nedidelius aromatingus baltus žiedynus.

Vienmetis gvazdikas (kiniškas). Žavus rudgrūdėlės kaimynas gali pradžiuginti ne tik raudonais, bet ir rožiniais, baltais, purpuriniais žiedais, turinčiais malonų aromatą.

You cannot copy content of this page