Mama pradėjo tolti nuo manęs ir aš supratau, kad turiu pasiimti iš jos ką nors atminimui

Kai aš suvokiau, kad mama po truputį mane palieka, nusprendžiau pasiimti iš jos ką nors svarbaus, kad tai taptų mano dalimi ir padarytų mus artimesnėmis. Aš neturėjau omenyje kažko fizinio ir regimo, nors aš irgi turiu tokį daiktą – sidabrinius arbatinius šaukštelius, kuriuos jiems su tėčiu padovanojo per vestuves. Aš norėjau ko nors artimo, ypatingo ir mylimo, kokio nors proceso, kuris man primintų kiekvieną jos judesį.

Tada aš supratau, kad tai yra blynai.

Kaip suprasti, kad mama tave palieka? Čia nėra nieko sunkaus: ji darosi silpnesnė, pradeda užmiršti žodžius, lėtai vaikšto ir šiurena kojomis, jos kalba trūkinėja ir atsiranda nuolatinis palydovas – nuovargis. Jei jūs dėmesingi savo mamai, iškart tai pastebėsite. O jei kažkas iš jūsų šeimos yra medicinos darbuotojas, tai jūs su laiku irgi išmoksite būti medicinos seserimi ar broliu. Šiuo atveju laikas lekia nenumaldomai, taigi, nešvaistykite jo.

Kaip paprastai, aš atvažiavau pas mamą per savo išeigines, ir ji man iškart pasiūlė pavalgyti. Tada aš paprašiau blynelių. Tik pasakiau, kad mes juos paruošime kartu. O taip pat, kad aš užrašinėsiu visą procesą, tai yra receptą.

Mamai patiko ši idėja,juk ji mėgo, kai mes ką nors darome kartu ir tuo labiau jai buvo jau sunku ilgai stovėti prie viryklės.

Mama padiktavo man ingredientus, kurių pakaks, norint iškepti 20-25 blynus:

1. kiaušiniai – 3 vnt
2. miltai – 12 valgomųjų šaukštų su kaupu
3. aliejus – 4 valgomieji šaukštai
4. maistinė soda – žiupsnelis
5. lašelis druskos ir jokio cukraus
6. šiltas pienas – 2 stiklinės
7. verdantis vanduo – 1 stiklinė

Visa tai sumaišyti tokia tvarka, kaip surašyta. Neturi būti gumulėlių. Dar ji keletą kartų pakartojo, kad vanduo turi būti verdantis. Tokiu atveju blyneliai išeis ploni, pusiau permatomi su nedidelėmis skylutėmis. Būtent taip aš ir mėgstu.

Po paruošimo mes ėmėmės kepti blynus. Pradžiai mama parodė, o paskui jau aš ėmiau pilti tešlą į keptuvę, kurią mes prieš tai įkaitinome.
Įpili tešlą ir suk keptuvę, kad ji tekėtų tolygiai – sakė mama.

Taip mūsų blynų krūvelė vis augo, o blyneliai kaskart gavosi vis gražesni.

Per kelis mėnesius mes 5 kartus kepėme su mama blynus. Labiausiai aš mėgstu mamos blynelius be nieko, tiesiog su grietine ir stipria juoda arbata. Na o šiaip galima į juos įvynioti bet kokio įdaro, tiek saldaus, tiek sūraus. Paprastai, jei aš nusprendžiu pagaminti juos su įdaru, tai pusryčiams renkuosi varškę ir razinas, o vakarienei faršą, sumaišytą su ryžiais.

Mamos jau du metus nebėra su mumis, dabar aš kepu blynus pati. Šiame reikale aš tapau tikra profesionale. Bet vis tiek jie ne tokie skanūs, kaip pas mamą…

You cannot copy content of this page