Mergina kuria genialius gyvūnų piešinius ant akmenų

Akie Nakata save vadina „akmens dailininke“ ir tvirtina, kad akmenų rūšių žymiai daugiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Ji nenaudoja savo darbe įprastos drobės. Nakata labai detaliai dažais piešia realistiškus gyvūnų atvaizdus ant lygaus akmens paviršiaus.

Nakata vaizduoja įvairius gyvūnus: nuo pelėdos jauniklių iki ūdrų.

Nors jos pasirinkimas gali pasirodyti laisvas, iš tiesų jis giliai apmąstytas. Atrodo, dailininkė aprašo laimingą susitikimo atsitiktinumą. Nakata savarankiškai renka akmenis, kuriuos ji puošia.

Jos akys nuolat ieško potencialių radinių, tačiau tuo momentu ji dar neturi konkrečios tematikos. Ji randa akmenį su tam tikrais natūraliais kontūrais, kurių dailininkė niekada nekoreguoja, ir tik tada sprendžia, kokį padarą nupiešti.

Nakatai kiekvieno akmens forma – nuo mažiausio akmenėlio iki didelio riedulio – tai dalis jo istorijos, kuri atlieka svarbų vaidmenį jos kūryboje.

Atsižvelgiant į stulbinančią atvaizdų detalizaciją, nenuostabu, kad kiekvienas paveikslas reikalauja pakankamai pastangų, kantrybės ir laiko. Tačiau Nakata pažymi, kad juos kruopštus požiūris išeina už technikos ir meninio tikslumo ribų. Jos kūrybinis procesas yra dvasinio charakterio.

„Tai, ką aš piešiu ant akmens, priklauso nuo paties akmens“.

„Tam, kad pavaizduočiau gyvūną, aš turiu pajausti akmenį.

Aš atsargiai palaipsniui piešiu atvaizdą, abejodama, ar reikalingoje vietoje aš patalpinsiu, pavyzdžiui, stuburą. Sustoju, pajaučiu ir tęsiu“.

Turbūt Nakatos požiūris į akmenį labai jautrus ir ypatingas, ne kaip į gamtos dalelę ar nestandartinę drobę.

You cannot copy content of this page