Močiutė pagal motinos liniją – svarbiausias žmogus vaiko gyvenime! Ir štai kodėl…

Taip sako genetikai.

Močiutė pagal motinos liniją vaiko gyvenime vaidina labai svarbų vaidmenį, rašo „Etapa Infantil“. Ji ne šiaip perduoda jam būtinas žinias bei patirtį ir dovanoja meilę, šilumą ir rūpestį – šis ryšys žymiai gilesnis.

Juk jis užsimezga genų lygmenyje!

Žinomas faktas – vaikai paveldi genų medžiagą ne iš tėvų, o iš močiučių ir senelių taip pat, kaip tėvai gavo savo DNR iš prosenelių.

Todėl dažnai būna, kad vaikai atrodo panašūs į mūsų mirusius giminaičius.

Specialistai sako, kad didžiąją dalį genetinės informacijos vaikai gauna būtent iš močiučių pagal motinos liniją.

Čia reikia atminti, kad viskas visada sąlygina ir kiekviena šeima unikali. Vaikas gali būti labai panašus ir į močiutę pagal tėvo liniją. Kas liečia genetiką, nuspėti įvykių seką labai sudėtinga.

Bet tėvams svarbu suvokti, kokį didžiulį vaidmenį giminaičiai atlieka vaiko likime ir tame, ką šiandien madinga vadinti „emociniu intelektu“.

Specialistų žodžiais, net tos emocijos, kurias jautė močiutė savo nėštumo metu, gali įtakoti jos dukters vaiko vystymąsi.

Svarbu atminti, kad šeima – tai vientisas organizmas, visi jos nariai glaudžiai susiję.

Kartu su genais ir visu tuo pozityvu, kurį mes savyje matome, mes perduodame vaikams ir anūkams mūsų ligas ir žalingus įpročius, polinkius ir priklausomybes.

Iš to galima padaryti tokias išvadas: atmestinai žvelgti į savo psichologinę ir fizinę sveikatą negalima. Tai pats blogiausias neatsakingumas, todėl kad jūs galite pakenkti ne tik ir ne tiek sau, kiek daugeliui būsimų kartų.

Todėl pasirūpinkite savimi – ir iš to išloš jūsų anūkai!

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page