Mokslininkai ištyrė, kaip šunys bendrauja su žmonėmis.

Vengrijos tyrėjai nustatė, kad šunys bendrauja su žmonėmis, urgzdami ir lodami. Taip naminiai gyvūnai praneša savo šeimininkams apie savo nuotaiką.

Mokslininkai pasiūlė 40 savanoriams paklausyti garso įrašų su 18 šunų lojimais. Įrašai buvo padaryti, kai šunys saugojo savo maistą, žaidė arba susidurdavo su pavojingais nepažįstamaisiais. Eksperimento dalyviai tinkamai klasifikavo 63% urzgimų įrašus. Žmonės išgirdo žaismingą grožį – 81% . Eksperimento dalyviams sunku buvo atpažinti urzgimus, kai šunys saugojo savo maistą. Šiose užduotyse moterims ir šunų savininkams pavyko surinkti daugiau taškų, nei vyrams ir tiems, kurie neturi šunų. Paprastai šuo trumpiau urzgia, kuomet jis žaidžia.

Dar anksčiau mokslininkai įrodė, kad naminiai šunys gali suprasti savo šeimininkų mintis. Pasak ekspertų, ši šunų telepatija buvo lemiamu veiksniu jų prijaukinimo klausime. Mokslininkai negalėjo suprasti, kokie procesai vyksta šių gyvūnų smegenyse, bet eksperimentai rodo, kad šunys gali skaityti mintis. Akivaizdu, kad šunų telepatiniai gebėjimai pasireiškė evoliucijos eigoje. Ilgas šunų gyvenimas su žmonėmis išmokė juos suprasti savo šeimininkų norus.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page