Moteris 75 metus prižiūri kareivio, kuris kadaise išgelbėjo jos kaimą, kapą

Būdama devynmetė moksleivė ji padėjo gėlių ant britų kareivio, kurio niekada nematė, kapo.

Vilemen Riken pagerbė kareivio Viljamo Edmondo atminimą už tai, kad jis pasiaukojo kovos už laisvę metu.
Misis Riken, kuriai dabar 84 m.,kaip ir anksčiau, lanko kareivio kapą savo kaime Olandijoje.
Vilemen Riken buvo 9 metai, kai ji pirmą kartą padėjo gėlių ant britų kareivio kapo.

Po karo vietiniai gyventojai atliko ceremoniją, kurios metu vietiniai moksleiviai dėjo gėles ant britų kareivių kapų. Jaunoji Vilemen buvo tarp jų. Juodai-baltoje tų laikų fotografijoje galima matyti, kaip ji su supintomis kasytėmis klūpi prie Viljamo Edmondo kapo.

Šiais metais bus 75-os kareivio žūties metinės.

Kai jis žuvo 27 m amžiaus, jo paskutiniai žodžiai, pasakyti dviem draugams,buvo: „Pasakykite mano žmonai, kad aš myliu ją, ir aplankykite ją“.

Jis buvo palaidotas karių kapinėse Osterbiko kaime Olandijoje. Tai už trijų mylių į vakarus nuo Arnemo, kur gyveno misis Riken su savo tėvais ir seserimi.

Dabar ji pagyvenusi žilaplaukė moteris, bet ji vis dar lanko jo kapą kartą per metus rugsėjo pradžioje Arnemo mūšio išvakarėse.

Nuo to laiko, kai prasidėjo jautri misis Riken tradicija lankytis kapinėse, kryžius pakeitė antkapiniais paminklais. Be to, vietiniai istorikai neseniai atkasė surūdijusį Edmondo šalmą. Dabar jis saugomas Arnemo muziejuje.

Kadangi misis Riken bandymai rasti Edmondo palikuonis buvo nesėkmingi, ji mano, kad vargu ar kažkas iš jo giminaičių žino apie jo kapo lankymą.
Moters poelgis vertas pasigėrėjimo, sutinkate?

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page