Ne tik iš meilės: 6 priežastys, kodėl katė ilgai žiūri žmogui į akis

Bendravimui su žmogumi katės dažnai panaudoja savo murkimo aparatą, o kartais imasi ir garsaus „miau“. Kad perteiktų reikiamą informaciją šeimininkams, pūkuotoji gali trintis po visus kambario kampus, tačiau efektyviausias kontakto būdas lieka žvilgsnis.

Jo atspalvį sunku atpažinti: mąslus, smerkiantis, reikalaujantis, prašantis…Kolekcijoje jų begalė.

Pasitikėk, bet patikrink
Laukinėje gamtoje katės žiūri į akis tik tuo atveju, jei nori įspėti apie užpuolimą. Katinas, kuris nenuleidžia akių nuo šeimininko, bando pasakyti, kad įdėmiai stebi dvikojį. Taip bus iki tol, kol pūkuotasis nesupras tikrų žmogaus tikslų. Įdėmiai žiūri žmogui į akis ir ta katė, kuri ką tik pateko į naujus namus. Svarbiausia – ne žodžiai, o veiksmai, ir kai ją jau smarkiai nuvylė.

Suprasti ir atleisti
Maldaujantis nemirksinčių akių žvilgsnis – vaizdas ne silpnų nervų žmonėms. Katė galbūt žino, kad kažkur smarkiai sugadino savo autoritetą, o dabar uoliai naudoja bendrai žinomą kaltės užglaistymo metodą – meilų žvilgsnį kartu su įžūliu snukučiu. Dažniausiai tai veikia. Trukmė pilnai priklausys nuo žalos lygio ir pūkuotojo bičiulio kaltės.

Grasinimų nebijau, švelnumo nereikia
Jei šeimininkas dažnai skriaudė katiną, gyvūnas ims žiūrėti jam į akis nenuleisdamas žvilgsnio. Taip, pamoką jis išmoko, todėl dabar stengsis būti pasiruošęs, o jei žmogus vėl imsis šlepetės. Tokiais momentais numylėtinis pasistengs nemirksėti, o jei ataka įvyks būtent tuo momentu? Šeimininkui vertėtų peržiūrėti savo santykį su bejėgiu padaru, atsiprašymai čia nepadės.

Rūsti kritika
Štai sakykite, prašom, kodėl šeimininkas išvyko 2-3 dienoms į užmiesčio namą, o katės nepasiėmė? Kaip jam atleisti? Katinas stengsis parodyti savo nepasitenkinimą ilgai trunkančiu smerkiančiu žvilgsniu. Jo širdis neištirps net po to, kai žmogus pripildys pilną dubenėlį maisto. Taip, ės su didžiuliu malonumu, tačiau net tuo metu nenustos taip elgęsis.

Dominavimas žvilgsniu
Jei katinas jaučiasi „alfa“, reiškia, tai turi pajusti ir visi kiti namiškiai. Pūkuotasis tikrins kiekvieną. Jei kažkas sugeba atlaikyti veriantį žvilgsnį, lyderystės jam reikšti neverta. Rezultatus traktuoti katinui padės genetinė jo atmintis. Jei žmogus stengiasi nusukti žvilgsnį, tai virš jo galima dominuoti, visiškai pavergus savo poreikiams ir norams.

Pastovumo mėgėjas
Katės įtariai žvelgia į bet kokius pokyčius pūkuotame jų gyvenime. Šeimininkė pirmąkart pradėjo kažką niūniuoti sau po nosimi? Katinas nesupranta, kas dabar vyksta, todėl ims „skanuoti“ žmogaus elgesį. O dar gyvūnai puikiai supranta, kad jų gyvenimas pilnai priklauso nuo šeimininkų dėmesio. O jeigu nepašers, maža ką? Lieka įdėmiai žvelgti į akis, primenant apie save.

You cannot copy content of this page