„Nesakyk savo draugui to, ko neturi žinoti tavo priešas“ – 10 taiklių Arturo Šopenhauerio citatų
„Kiekvienas įžiūri kitame tik tai, kas yra jame pačiame, kadangi jis gali pasiekti ir suprasti jį tik pagal savo paties intelekto lygį.“
Arturas Šopenhaueris – vokiečių filosofas. Vienas žymiausių iracionalizmo mąstytojų, mizantropas. Linko į vokiečių romantizmą, domėjosi mistika, labai vertino pagrindinius Imanuelio Kanto darbus, vadindamas juos „svarbiausiu reiškiniu, kokį tik žino filosofija dviejų tūkstantmečių bėgyje“, vertino filosofines budizmo idėjas, Upanišadą, o taip pat Epiktetą, Ciceroną ir kitus.
Kritikavo savo amžininkus Hėgelį ir Fichtę. Egzistuojantį pasaulį, priešingai sofistiniams, kaip jis išsireiškė, Leibnico išmislams, vadino „blogiausiu iš įmanomų pasaulių“, už tai gavo „pesimizmo filosofo“ pravardę.
10 taiklių Arturo Šopenhauerio citatų:
Protingi ne tiek ieško vienatvės, kiek vengia kvailių sukeliamo šurmulio.
Pernelyg daug skaityti ne tik nenaudinga, kadangi skaitytojas skaitymo procese skolinasi svetimas mintis ir blogiau jas įsisavina, nei būtų sugalvojęs jas pats, bet ir žalinga protui, kadangi jį silpnina ir pratina semtis idėjų iš pašalinių šaltinių, o ne iš savo galvos.
Vienintelis vyras, kuris negali be moterų – tai ginekologas.
Kas teikia daug reikšmės žmonių nuomonei, daro jiems per daug garbės.
Tikėjimas ir žinios – tai dvi svarstyklių pusės: kuo aukščiau viena, tuo žemiau kita.
Skurdus žmogus, neturintis nieko, kuo galėtų didžiuotis, griebiasi vienintelės galimybės ir didžiuojasi nacija, kuriai jis priklauso.
Jei įtari kažką melu – apsimesk, kad juo tiki, tada jis meluoja grubiau ir įkliūna. O jei jo žodžiuose praslydo tiesa, kurią jis norėtų nuslėpti – apsimesk netikįs; jis išsakys ir likusią tiesos dalį.
Mes retai galvojame apie tai, ką turime, tačiau visada nerimaujame dėl to, ko neturime.
Kuo daugiau žmogus turi savyje, tuo mažiau jam reikia iš išorės, tuo mažiau jam gali duoti kiti žmonės.
Kiekvienas įžiūri kitame tik tai, kas yra jame pačiame, kadangi jis gali pasiekti ir suprasti jį tik pagal savo paties intelekto lygį.