Psichologinis triukas, kad žmogus jus įsimylėtų per kelias minutes

Jei jūs kažką įsimylėjote, bet kol kas negalite sulaukti atsako, tuomet jūs norėsite tai išgirsti. Psichologui Artūrui Aronui pavyko per kelias minutes priversti įsimylėti vienas kitą du nepažįstamus žmones. Suintrigavome? Štai kaip viskas buvo.

Du eksperimento dalyviai sėdėjo, žiūrėdami vienas kitam į akis ir atsakinėjo į eilę klausimų apie mirtį, šeimos santykius, svajones, meilę ir t.t. Kiekvienas klausimas buvo vis asmeniškesnis, o paskutinis buvo: „pasidalinkite asmenine problema ir paklauskite pas kitą patarimo, kaip jis elgtųsi jūsų vietoje. Paprašykite jo aprašyti jūsų jausmus iš jo pusės.

Po to dalyviai dar 4 minutes žiūrėjo vienas kitam į akis. Tai atrodo paprasta, tačiau tikrai atveria kelią sąžiningumui ir bendravimui per emocinį artumą. Norite tikėkite, norite ne, tačiau po eksperimento šie du dalyviai įsimylėjo vienas kitą ir po pusės metų susituokė.

Tą patį metodą išbandė ir kita psichologė Mendi Len Katron ir pasiekė tokį patį rezultatą.
Tačiau prieš išeinant iš proto ir besivejant jūsų įsimylėjimo objektą, kad jis 4 minutes pažiūrėtų jums į akis, iškvėpkite. Suprantama, čia nėra jokių garantijų. Tačiau pagrindinė eksperimento esmė yra tame, kiek svarbu yra sukurti pasitikėjimą ir artumą – tai, kieno sąskaita gyvena meilė.

Yra dar kai kas svarbaus tame 4 minučių žvilgsnyje vienam į kitą.
„Aš šokau su guma nuo uolos ir leidausi slidėmis nuo stataus šlaito, tačiau žiūrėti 4 minutes į kito žmogaus akis man pasirodė ne mažiau baisu ir įdomu, – dalinasi Katron. – Pirmąsias pora minučių aš tiesiog bandžiau sureguliuoti savo kvėpavimą. Buvo daug nervingų šypsenų, kol galiausiai aš nusiraminau. Aš žinau, kad akys – tai sielos veidrodis, bet esmė buvo ne tame, kad aš galėjau pažvelgti į kažkieno sielą, o tame, kad kažkas galėjo pažvelgti į manąją.

Visa esmė atvirume. Kai mes atskleidžiame save, mes leidžiame kažkam įeiti vidun ir apsižvalgyti. O kai atviras kitas žmogus, mes darome tą patį. Mes pašaliname iš kelio visa tai, kas trukdo mums tame kelyje, ir mes matome vienas kitame tai, kuo mes iš tiesų esame. Tai ne visada lengva šiuolaikiniame pasaulyje. Todėl kai tai pavyksta, kelia mums įspūdį.

Ar jūs galėsite įsimylėti, atsakę į eilę klausimų ir pažiūrėję žmogui į akis 4 minutes? Nežinau. Bet žinau, kad nebus nieko blogo, jei pabandysite.

Meilė ne pati ateina atsitinka mums. Mes įsimylime, todėl kad patys priimame tokį sprendimą.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page