„Norisi tikėti“: kad likimas nesulaužys šio stipraus mažo berniuko

Kartą tėvai paliko Romą močiutei (tėvo motinai) per išeigines, o patys nusprendė išvažiuoti pailsėti už miesto prie ežero. Pakeliui šeima pateko į avariją, viskas įvyko labai netikėtai, susidūrė su sunkvežimiu. Šis siaubingas atsitiktinumas kainavo vyrui gyvybę.

Berniuko motina liko gyva, tačiau tapo neįgali ir, kadangi niekaip negalėjo išgyventi mylimo vyro netekties, greitai puolė į depresiją. Romas, nepaisant savo amžiaus, vyriškai padėdavo mamai, tai išnešdavo naktipuodį, tai keitė patalynę, vis dažniau pats ėjo į parduotuvę ir gamino valgyti. Jie gyveno kukliai – iš vienos neįgalumo pensijos plius kaimynas leisdavo berniukui užsidirbti dalijant skrajutes.

Žiūrint į berniuką, galima buvo pagalvoti, kad tai suaugęs žmogus su didele širdimi. Mąslus žvilgsnis, ištvermingas charakteris ir bebaimiškumas. Jis niekada neinkštė dėl savo dalios. Visada buvo pasirengęs padėti.

Tačiau nepaisant to, praėjus pusei metų, jo mama pasidavė. Ji tiesiog nepabudo.

Romą planavo perduoti močiutei, tačiau greitai pasidarė aišku, kad ji per sena, be to, labai nusilpo po to, kas nutiko, jai buvo sunku išgyventi netektį.

Romą išsiuntė į vaikų namus. Berniukas vis dažniau tylėjo, kažkuo tyliai pats sau užsiimdamas. Daug ruošėsi mokyklai, skaitė. Jo mama svajojo, kad Romas gerai mokysis ir berniukas norėjo išpildyti jos svajonę.

Po 2 mėnesių nebeliko ir Romo močiutės. Auklėtojai stovėjo ir tarėsi, kaip tai pasakyti berniukui. Tačiau Romas lyg perskaitė jų mintis:

– Nepergyvenkite, aš viską suprantu. – pasakė Romas rimtu veidu.

Auklėtojai pamatė suaugusias berniuko akis, kurios įdėmiai žiūrėjo į juos, o jo veide tuo metu nesukrutėjo nė vienas raumuo. Šis žvilgsnis vėrė iki širdies gelmių. Berniukas apsisuko ir nuėjo į savo kambarį.

Šiandien Romas jau baigė 3 klasę ir laikomas geriausiu mokiniu. Jis visada noriai padeda draugams ir visi bendraklasiai bei mokytojai myli ir gerbia Romą. Štai kaip būna. Norisi tikėti, kad likimas paruošė berniukui laimingą suaugusio gyvenimą, pilną meilės ir artimų žmonių supratimo.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page