Noriu susitikinėti su draugėmis, važinėti į sodybą ir lankyti sporto klubą, o ne būti nemokama aukle

Aš – trijų nuostabių anūkų močiutė. Anūkei 5 metai, o dvyniams berniukams – 6. Dukra padarė mane įkaite. Ji ištekėjo gana anksti. Ilgą laiką atkalbinėjau nuo ankstyvos santuokos, bet žinoma, manęs niekas neklausė.

Po metų didelė meilė davė savo vaisius – gimė anūkėliai. Dukrai buvo sunku juos prižiūrėti, kadangi ji buvo po cezario pjūvio. Padėjau jai ir namuose, ir vaikučius prižiūrėjau. Iškart po darbo lėkdavau pas anūkus, kad dukra galėtų pamiegoti. O po 9 mėnesių išėjau į pensiją ir galėjau berniukams skirti dar daugiau dėmesio.

Vaikštinėjau su mažyliais kiekvieną dieną, bėgiojau į parduotuvę, padėjau tvarkytis. Kai viskas pradėjo stoti į vėžes, dukra pareiškė, kad ji vėl nėščia.

Man teko pamiršti savo reikalus, atitolti nuo vyro, juk su anūkės gimimu rūpesčių dar padaugėjo. Likdavau nakčiai, pasiimdavau vyresnėlius pas save, duodavau dukrai pinigų, kadangi su finansais jaunoje šeimoje buvo visai prastai.

Žentas visiškai nesistengė, nes jo tėvai gyveno kaime. Vaikučiai ūgtelėjo – maniau, pagaliau galėsiu pasimėgauti pelnytu poilsiu, tačiau taip nebuvo. Dukra rasdavo krūvą priežasčių, kad numestų man vaikus. Net kai dvyniai išėjo į darželį, man nepasidarė lengviau.

Dukra specialiai leido sūnelius į darželį šalia mano namų. Man teko juos vedžioti ir pasiimti kiekvieną dieną, labai dažnai jie gyvena pas mane savaitėmis.

Be to, dukra numeta man dar ir anūkę. Negaliu jai atsakyti ir tai pagrindinė mano klaida. Dukra su vyru pradėjo keliauti, vaikštinėti po restoranus, kinoteatrus, o vaikus įkiša mums.

Daugiau negaliu gyventi tokiu ritmu, nes amžius daro savo. Man reikia tylos ir ramybės. Noriu susitikinėti su draugėmis, važinėti į sodybą ir lankyti sporto klubą, o ne būti nemokama aukle.

Dukra naudojasi mano meile anūkams. Man labai apmaudu, kad mano atžala su manimi elgiasi vartotojiškai. Atsakyti jai negaliu – bijau sugadinti mūsų santykius. Kaip jai paaiškinti, kad aš pavargau?

You cannot copy content of this page