Obuolių pyragas “Taten” – traškios plutelės ir švelnios karamelės skonio įdaras išves iš proto bet kurį, pabandžiusį šį desertą.

Pyragas “Taten” – garsus prancūziškas desertas. Šio apversto pyrago istorija datuojama 1898 m. “Taten” pyragas mėgstamas visame pasaulyje dėl savo paprastumo ir dieviško skonio!
Traškios plutelės ir švelnios karamelės skonio įdaras išves iš proto bet kurį, pabandžiusį šį desertą. Jis puikiai dera prie karštų gėrimų, o jei dar pridėsime vanilinių ledų rutuliuką, atsitraukti nuo “Taten” pyrago bus neįmanoma!
Ingredientai
Kvietiniai miltai 200 gr.
Sviestas 150 gr.
Pienas 5 valgomieji šaukštai
Cukrus 180 gr.
Obuoliai 1 kg.
Paruošimas
Sutarkuokite 100 gr šalto sviesto, suberkite miltus, išminkykite, įpilkite atšaldyto pieno ir greitai užminkykite tešlą. Tada apvyniokite tešlą maistine plėvele ir padėkite jį į šaldytuvą pusei valandos.
Nulupkite obuolius, supjaustykite juos ketvirčiais ir išimkite sėklas. Įkaitinkite keptuvę, sudėkite likusį sviestą ir cukrų. Ištirpinkite ir palaukite, kol masė šiek tiek patamsės.
Į karamelę sudėkite obuolius ir kaitinkite juos maždaug 15 minučių. Skysčių perteklių galite nupilti. Tešlą iškočiokite tarp dviejų maistinės plėvelė sluoksnių. Gautas apskritimas turėtų būti šiek tiek didesnis už kepimo formą.
Sudėkite obuolius į formą, uždenkite tešla iš viršaus ir užlenkite kraštelius į apačią.
Kepkite įkaitintoje 200 laipsnių orkaitėje 35 minutes arba tol, kol pyragas lengvai paruduos.
Palaukite, kol pyragas atvės, tada uždenkite iš viršaus lėkšte ir apverskite.
Šis obuolių pyragas yra tikra palaima! Nepatingėkit jį iškepti savo šeimai ir, žinoma, sau!

You cannot copy content of this page