Pajuodusios alkūnės – problema, kurią galima įveikti

Pajuodusios ir suskerdėjusios alkūnės ne visada reiškia, kad rūpinatės savimi netinkamai. Kartais dėl to galima kaltinti visai kitas aplinkybes (pavyzdžiui, endokrininės sistemos ligas, menopauzę, kuomet oda tamsėja dėl sumažusio estrogeno lygio organizme, įvairias infekcijas, antibiotikus, cukrinį diabetą ir kt.

Taip pat oda jautriai reaguoja į B grupės vitaminų, vitaminų A ir E trūkumą – gali atsirasti pigmentinių dėmių, oda tampa šiurkšti). Štai kodėl prieš balinant odą reikia pasitikrinti, ar problemos šaknys neglūdi giliau.

Tačiau jeigu alkūnės tamsėja dėl to, kad tiesiog labai daug laiko praleidžiate atsirėmę į stalą, šią problemą nesunkiai įveiksite pasitelkę liaudiškus receptus.

Kaip pašviesinti alkūnes?

Alkūnių balinimui naudokite citrinas. Tai – vienas iš paprasčiausių ir greičiausių būdų pašviesinti alkūnių odą. Perpjaukite vaisių į dvi dalis ir pridėkite puseles prie alkūnių 5-30 min. (patogiausia apsukti maistine plėvele) Citrina ne tik šviesina odą, bet ir padeda kovoti su jos sausumu. Po procedūros nuplaukite alkūnes šiltu vandeniu ir patepkite maitinamuoju kremu. Kad poveikis būtų geresnis ir greitesnis, pageidautina kartoti kelis kartus per dieną.

Linų sėmenų aliejaus kompresai. Tiesiog suvilgykite vatos diskelius aliejuje ir pridėkite prie alkūnių 20-30 min. Taip pat pageidautina šį aliejų naudoti ne tik išoriškai, bet ir maistui (užpilkite salotas arbatiniu šaukšteliu linų sėmenų aliejaus) – jūsų oda taps minkštesnė ir švelnesnė. Beje, kompresams galite rinktis ir kitus aliejus – pavyzdžiui, ricinų ar alyvuogių. Svarbu, kad procedūros būtų reguliarios. Pageidautina kompresus daryti kasdien, kol sulauksite norimo rezultato.

Balinamoji vonelė su amoniaku. Šiai vonelei jums reikės 1 arbatinio šaukštelio skysto muilo, 1 arbatinio šaukštelio amoniako ir 1 l šilto vandens. Viską sumaišykite dubenyje ir pamirkykite šiame tirpale alkūnes 10 minučių. Procedūrą kartokite 2-3 kartus per savaitę.

Pasidarykite šveitiklį. Receptų daug. Pavyzdžiui, galite sumaišyti 1 arbatinį šaukštelį natūralios maltos kavos su 1 šaukšteliu grietinės ir tokiu pat kiekiu medaus. Pamasažuokite šiuo mišiniu alkūnes keletą minučių ir nuplaukite vėsiu vandeniu. Beje, šį šveitiklį geriausia naudoti po maudynių, kai oda atidrėkusi ir minkštesnė, o kartoti procedūrą reikėtų kelis kartus per savaitę. Po šveitimo nepamirškite pasitepti odos kremu.

Medaus šveitiklis: sumaišykite 2 šaukštus avižinių dribsnių, 2 šaukštus medaus ir 1 išplaktą kiaušinio baltymą. Užtepkite ant odos, po 10 minučių nusiprauskite po dušu.

Žalios bulvės taip pat šviesina odą ir ją minkština, padeda kovoti su įtrūkimais. Pridėkite tarkuotos bulvės kompresą prie alkūnės, apsukite maistine plėvele ir palikite kelioms valandoms ar net per naktį. Taip pat galima tiesiog patrinti odą vatos diskeliu, suvilgytu bulvių sultimis.

Tokiomis pat savybėmis pasižymi ir virtos bulvės: sumaišykite mažą trintą bulvę su medumi ir augaliniu aliejumi, ir pasidarykite nakčiai kompresą. Vanduo, kuriame virė bulvės, tiks šviesinamosioms ir minkštinamosioms alkūnių vonelėms.

Gerai odą šviesina ir šviežios alavijų sultys: perpjaukite lapą į dvi dalis, pridėkite prie alkūnių ir apsukite maistine plėvele. Galima po kelis kartus per dieną patrinti tamsias alkūnes alavijo lapo minkštimu.

Jei alkūnės labai juodos, patrinkite jas vatos diskeliu, suvilgytu vandenilio peroksidu.

Alkūnių balinimui taip pat tinka ir rūgštaus pieno produktai. Pamirkykite alkūnes kambario temperatūros kefyro, rūgpienio ar pasukų vonelėje (procedūros trukmė – 20-30 min), nuplaukite ir patepkite kremu. Arba pasiruoškite kaukę su kefyru ar jogurtu ir smulkintais migdolais (maišyti reikis lygiomis dalimis).

Obuolių actas, sumaišytas su tokiu pat kiekiu vandens, taip pat tinka balinamiesiems kompresams ir vonelėms. Procedūros trukmė – 20-30 min. Po to būtina patepti odą riebiu kremu.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page