Paprasta streso nuėmimo technika: progresyvi Džekobsono raumenų relaksacija
Įdomiausia technikoje, sukurtoje Edmundo Džekobsono 1920 metais, yra tai, kad kai tik žmogus ją įsisavina, ji tuoj pat pavirsta stulbinančiu instrumentu, kurį galima panaudoti bet kurią minutę, kai tik mes jaučiame būtinybę atsipalaiduoti stresinėje situacijoje.
Be to, ši technika atneša didžiulę naudą sveikatai, mažindama kraujospūdį ir įtakodama sveikesnį bei kietesnį miegą.
Taigi, iš pradžių pasirinkite patogią padėtį, nusiaukite ir įsitikinkite, kad drabužiai nevaržo jūsų judesių.
Padėkite rankas ant kelių ir imkitės relaksacijos:
- Rankos. Stipriai sugniaužkite rankas į kumščius kol atsiras įtampa. Palaukite 10 sekundžių, o paskui pradėkite po truputį atpalaiduoti raumenis, atlenkdami vieną pirštą po kito.
- Pečiai. Tai labai paprasta – lengvai pakelkite pečius į viršų link ausų, kol neatsiras įtampos jausmas. Palaikykite juos tokioje padėtyje 5 sekundes, po to atsipalaiduokite. Pakartokite 5 kartus.
- Kaklas. Prispauskite smakrą prie krūtinės kelioms sekundėms, o paskui atsipalaiduokite.
- Burna. Išsižiokite ir iškiškite liežuvį kaip galima toliau. Palaukite 10 sekundžių, o paskui atsipalaiduokite. Dabar maksimaliai pakelkite liežuvį į dangų, pajuskite įtampą, atsipalaiduokite.
- Kvėpavimas. Tęsime relaksaciją paprasto kvėpavimo pratimo pagalba: 5 sekundžių įkvėpimas, 6 sekundžių kvėpavimo sulaikymas, 7 sekundžių iškvėpimas. Labai paprasta.
- Nugara. Atpalaiduokite pečius, atsiremkite į krėslo nugarėlę, pasitempkite kūnu į priekį taip, kad nugara išsilenktų. Pasėdėkite taip 10 sekundžių, po to išsitieskite.
- Pėdos. Pabaigai susitelksime ties pėdomis. Ištieskite pirštus į priekį taip, lyg jūs ruoštumėtės vaikščioti pirštų galiukais. Pasiekę įtampą, laikykite pirštus tokioje būsenoje 10 sekundžių, o paskui atpalaiduokite juos ir pajusite palengvėjimą.
Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.