Parūkyti kiaulienos šonkauliukai namų sąlygomis be skysto dūmo ir rūkyklos

Paruošimo laikas 10 min. Gaminimo laikas 60 min.

Ingredientai:
– 900 g kiaulienos šonkauliukų
– 1 arbatinis šaukštelis su kaupu paprikos (saldi malta)
– 1 arbatinis šaukštelis kalendros (maltos)
– 1 arbatinis šaukštelis pipirų (pipirų mišinio)
– 3 valgomieji šaukštai aliejaus
– druskos pagal skonį

Instrukcijos:
1. Kiaulienos šonkauliukus (pas mane 2 juostos) nuplauname ir iš visų pusių apibarstome druska.

2. Dubenėlyje sumaišome papriką (duos puikią spalvą), kalendrą, pipirų mišinį (pridės aštrumo) ir aliejų.

3. Sutepame šonkauliukus iš visų pusių paruoštu mišiniu, perdedame į didelę formą ir pašauname į 180 laipsnių orkaitę 40-45 min. Kepimo laikas priklauso nuo šonkauliukų svorio.

4. Štai kokie jie apetitiški gavosi. Ir vaizdas, ir aromatas puikūs. Juos galima patiekti ir tokius, tačiau geresniam skoniui juos parūkysime.

5. Kol šonkauliukai orkaitėje, atplešiame 2 folijos gabalus ir dedame vieną ant kito. Apverčiame stiklinę dugnu į viršų, viršų uždengiame folija ir prispaudžiame. Gaunasi folijos stiklinėlės, dugne dedame popierius, o viršuje – alksnio ar kitas pjuvenas (po 2 valgomuosius šaukštus).

6. Nuo folijos atplešiame dar 4 didelius gabalus, suglamžome juos ir ant jų dedame kiaulienos šonkauliukus. Šalia dedame stiklinėles su pjuvenomis.

7. Popieriaus kraštelius ištraukiame, padegame degtukais. Formą pridengiame folija ir rūkome šonkauliukus. Dūmų nedaug, tačiau geriau tai daryti po gartraukiu. Užims ne daugiau 20 min. Maždaug po 10 minučių dar pridedame popieriaus, pjuvenų ir padegame.

8. Parūkytus kiaulienos šonkauliukus perpjauname palei kauliukus ir iškart patiekiame. Jie gražūs, stulbinančiai skanūs ir aromatingi. Turi apetitišką aiškiai išreikštą rūkytų gaminių skonį.

You cannot copy content of this page